Bez kategorii

Okulary korekcyjne Giorgio Armani

Źródło: https://optique.pl/

Pierwsze miejsce w kategorii najmodniejszych okularów dla mężczyzn zdobywają modele z dużymi oprawkami. Ostatnimi czasy moda na “oversized” podbija serca klientów, przypadając im do gustu. Giorgio Armani projektuje modele “XL” z wytrzymałych, ale jednocześnie bardzo lekkich tworzyw sztucznych. Najczęściej wykorzystywanym materiałem w ostatnim czasie jest acetat. Okulary wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii nie ciążą na nosie użytkowników. W nurcie modeli “oversized” znajdą się zarówno cieńsze, jak i grubsze oprawy. Niektórzy, decydują się nawet na rozwiązania bezramkowe. Ciągle wysoką pozycję w rankingu najbardziej popularnych okularów zajmują modele nazywane “kujonkami”. Okrągły kształt to klasyk, z którego ciągle korzysta bardzo wielu panów.

Kształty oprawek

Najczęściej sprzedawane są oprawy wykonane z metalu bądź z plastiku. Coraz większą popularność zyskują te wykonane z acetatu lub innych nowoczesnych tworzyw. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, jednak jeśli chodzi o kształty oprawek, to każdy mężczyzna może wybrać coś, co mu się spodoba. Panowie chętnie decydują się na okrągłe lub owalne szkła. Dość często sprzedawane są również prostokątne oprawy. Te ostatnie rozwiązanie bardzo dobrze pasuje do eleganckiego stylu, ubioru.

Kolory

Oczywiście najpopularniejsze w sprzedaży są okulary z czarnymi oprawkami, jednak coraz więcej mężczyzn decyduje się na odważniejsze kolory. Na topie można zauważyć odważne barwy pastelowe. Całkiem dużą popularność zyskały kontrastowe połączenia. Odważnie dobrane okulary potrafią pasować zarówno do klasycznego, jak i bardziej ekstrawaganckiego stylu. To na pewno doskonałe rozwiązanie na ożywienie swojego biurowego “looku”.

Nowości

Nowością wśród markowych okularów jest oprawka z podwójnym mostkiem. Modele mają dość wyjątkowy kształt, który optycznie potrafi skrócić długie nosy użytkowników.