Bez kategorii

Noclegi z basenem w Świnoujściu

Źródło: https://westbaltic-resort.pl/

Szukasz noclegu z basenem w Świnoujściu? Poznaj największe atrakcje turystyczne miasta

Szukając noclegu z basenem w Świnoujściu, warto przy okazji poznać najciekawsze miejskie atrakcje. Świnoujście jest bowiem bardzo ważnym polskim ośrodkiem portowym położonym na wyspach, pomiędzy którymi pływają promy. Największe spośród tych wysp to Wolin, Uznam i Karsibór. Wyruszają stąd między innymi wycieczki promowe do Niemiec, Danii, Szwecji i Norwegii. Pośród szeregu różnego rodzaju atrakcji, znajdujących się w Świnoujściu, warto wyróżnić:

  • wiatrak Stawa Młyny mieszczący się przy ulicy Uzdrowiskowej – jest to najbardziej charakterystyczne miejsce w Świnoujściu i jednocześnie jedna z jego wizytówek;
  • Forty twierdzy Świnoujście położone nad rzeką Świną, gdzie można zwiedzić przede wszystkim Fort Anioła, Gerharda i Fort Zachodni wraz z Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście;
  • Latarnia Morska znajdująca się przy ulicy Bunkrowej, około 500 metrów od morza w pobliżu Fortu Zachodniego;
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego mieszczące się w dawnym budynku Ratusza;
  • niedziałająca już stocznia;
  • zabytkowy budynek typowej chaty rybackiej mieszczący się przy ulicy Wierzbowej;
  • Park Narodowy na wyspie z Wolin z pięknymi i unikatowymi okazami przyrodniczymi.

Świnoujście to miasto powiatowe położone w województwie zachodniopomorskim. Mieszka tam ponad 40 tysięcy osób, a miejscowość stanowi jedną z najbogatszych w naszym kraju. W całości leży na 44 wyspach, w większości (80% powierzchni) jest położone na wyspie Uznam. Centrum komunikacyjne stanowi wyspa Wolin, a Karsibór zamieszkuje jedynie kilkaset osób. Pozostałe wyspy są zupełnie niezamieszkane.

Dzięki swojemu nietypowemu położeniu miasto posiada bardzo bogatą i różnorodną florę i faunę, co powoduje, że jest ono bardzo malownicze. Jego nietypowy charakter podkreślają również ciekawe budowle. Znajdują się tam zabytki portowe i wojenne, ale również malownicze miejsca uzdrowiskowe. Miasto cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród obcokrajowców, którzy bardzo często w nie inwestują, kupując tu mieszkania i różnego rodzaju lokale użytkowe. W związku z tym dochodzi tu to także do zderzenie różnych kultur, które pozwala na dzielenie się tradycjami i przełamywanie stereotypów. Rokrocznie odwiedza je aż kilka milionów turystów z kraju i ze świata, a jego popularność wciąż rośnie. Jeśli chcesz poznać to wyjątkowe miasto i wypocząć tu bez względu na porę roku i warunki pogodowe, wybierz nocleg w komfortowym ośrodku wypoczynkowym.