Aktualności

Naprawa samochodów – z czym się wiąże?

Zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego niestety nie zapewnia zabezpieczenia na drodze. Do kolizji lub wypadku może dojść także z winy odmiennego kierowcy. Jako poszkodowany zastanawiasz się, kiedy można rozpocząć naprawiać pojazd po stłuczce? Sprawdź, jak działać w wypadku kolizji samochodowej lub wypadku, by zaoszczędzić sobie stresu oraz dobrze przejść przez mechanizm naprawy samochodu oraz eliminacji szkody. Więc, jaka naprawa samochodów Warszawa będzie najlepsza?

Jakie są obowiązki kierowcy ubezpieczonego pojazdu po szkodzie?

Obowiązkiem kierowcy ubezpieczonego pojazdu, jaki wziął udział w kolizji czy wypadku, jest m.in. współpraca z ubezpieczycielem w ustalaniu okoliczności oraz rozmiaru szkód. W miarę możliwości musisz także zebrać oraz zabezpieczyć dowody, jakie pomogą w określeniu przyczyn zdarzenia, typu oraz rozmiaru szkody.

Naprawa bezgotówkowa, czy to się opłaca?

Rozliczenie szkody za zniszczony samochód wielokrotnie przypomina targowanie się o własne pieniądze. Właściciel naprawianego samochodu pragnie jak najwyższej rekompensaty oraz doprowadzenia auta do stanu sprzed wypadku. Ubezpieczycielowi zależy natomiast na tymże, aby ponieść jak najmniejsze koszty wypłaty, ponieważ to wiąże się z jego zyskiem. Wielokrotnie także poszkodowani, jacy muszą naprawiać własny samochód, skarżą się na ubezpieczycieli, jacy nie chcą pokryć pełni wydatków naprawy, natomiast też obniżają ceny części lub robocizny. Więc także najdoskonalszą formą jest naprawa bezgotówkowa, gdzie to spółka rozlicza się z ubezpieczycielem.