Aktualności

Jak wybrać fotel gamingowy w prezencie dla gracza?

Zakup fotela, który zamierzamy sprezentować osobie lubiącej spędzać czas przed grami komputerowymi, potrafi być dużym wyzwaniem. Z jednej strony może się wydawać, że każdy fotel będzie lepszy niż ten, z którego aktualnie gracz korzysta, ale z drugiej, kiedy zaczniemy przeglądać oferty na fotele gamingowe, szybko zorientujemy się, że wybór będzie szalenie trudny. Od czego zacząć?

Czym jest fotel dla gracza i co go różni od innych?

Klasyczne fotele obrotowe, przy jakich pracuje większość osób zatrudnionych “przy biurku” mogą wydawać się dobrym pomysłem również jako wybór dla gracza, ale tak naprawdę zalety tych foteli są o wiele mniejsze, niż w przypadku profesjonalny foteli do tzw. gamingu. Tu warto wiedzieć, że większość graczy spędza przez ekranem monitora nie osiem godzin, a często piętnaście, dwanaście, czy nawet blisko dwudziestu – zwłaszcza, jeśli rozgrywa akurat jakiś ważny maraton czy bierze udział w konkursach gamerów. W tej sytuacji lepiej sprezentować takiej osobie porządny fotel gamingowy, który odpowiednio odciąży kręgosłup i będzie sprzyjał wygodzie grającego, niż połasić się na zwykle fotel obrotowy. Różnica czasu, jaki obdarowanemu przyjdzie spędzić w takim fotelu będzie bowiem ogromna!

Tu dodajmy, że podobnie jak tradycyjny fotel obrotowy nie sprawdzi się dla takiego zawodu czy pasji, tak samo nie warto wydawać pieniędzy na fotele drewniane, krzesła czy stołki. Gamer musi siedzieć na czymś, co będzie ultra wygodne, a twarde meble zdecydowanie do tych nie należą.

Fotel w prezencie – na co zwrócić uwagę?

Wybierając w sklepach fotele gamingowe, zwróćmy uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze, fotel taki powinien być ergonomiczny, czyli zaprojektowany nie tyle z myślą o fantazyjnym wyglądzie, co o zdrowiu i komforcie pracy. Każdy fotel o cechach ergonomicznych będzie miał tą informację dodaną do opisu w sklepie internetowym. Po drugie, sprawdźmy, jak wiele opcji regulacji ma oglądany przez nas fotel dla gracza: regulowane powinny być i oparcie fotele (opcja bujania i opcja kąta nachylenia oparcia) i siedzisko (wysokość) i zagłówek do oparcia głowy. Nie wszystkie fotele posiadają zagłówki na głowę, a są one bardzo ważne dla wygody siedzenia, więc upewnijmy się co do nich dwa razy.

Dobrze by było, gdyby fotel posiadał miejsce na włożenie do niego kubka: taki element znajduje się zwykle przy podłokietnikach (obowiązkowe) i może służyć też jako miejsce na butelkę wody mineralnej. Gracz nie zawsze ma możliwość wstania od komputera, a powinien mieć możliwość sięgnięcia po wodę.