Aktualności

Dlaczego warto zamieszkać w jednym z wrocławskich mieszkań lub apartamentów?

Źródło: https://wgn.pl

Zobacz również http://komercja24.pl

Wrocław to zachwycające miejsce. Jest nie tylko pełne uroku, ale także bardzo intensywnie się rozwija, o czym świadczy bardzo atrakcyjny rynek nieruchomości, oferujący liczne mieszkania i apartamenty na sprzedaż. Co jeszcze wprawia w zachwyt zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Miasto Stu Mostów? Sprawdźcie sami!

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury

Wrocław może się poszczycić tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Miasto piastowało tę zaszczytną rolę w 2016 roku. Nie bez powodu. Ma bowiem do zaoferowania wiele różnych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednocześnie miasto prowadzi program grantów dla najbardziej interesujących projektów, sygnowanych logo ESK.

Miasto, które nigdy nie śpi

Każdego roku we Wrocławiu odbywa się wiele różnych imprez kulturalnych. Na tutejszym Rynku codzienne można odkrywać ciekawe atrakcje urozmaicające życie mieszkańcom i turystom. Można tutaj między innymi dobrze zjeść, pobawić się czy spędzić czas z przyjaciółmi. Każdy, niezależnie od swoich preferencji, może znaleźć tutaj coś wprost idealnego dla siebie.

Niebywała jakość oświetlenia

Wrocław nocą staje się magicznym miejscem. Wieczorne zwiedzanie warto rozpocząć od Hali Stulecia, gdzie można obejrzeć spektakl świateł i muzyki oraz zachwycić się fontanną multimedialną na Pergoli. Kolejną częścią takiego nocnego zwiedzania powinno być nadbrzeże Odry, w tym Most Zwierzyniecki, Grunwaldzki i Wybrzeże Wyspiańskiego. To wciąż nie wszystkie pięknie oświetlone punkty Wrocławia, a obowiązkowo należy odwiedzić także Ostrów Tumski, którego magii trudno się oprzeć. Ten niesamowity czar, który roztaczają wrocławskie światła, sprawia, że doskonale czują się tutaj zakochane pary. Stąd też Wrocław uznawany jest przez wielu za polskie miasto zakochanych. W mieście znajduje się wiele mostów, na których zakochani wieszają swoje kłódki, szczególnie Most Tumski, który nawet zyskał miano Mostu Zakochanych. Przez wzgląd na swoje ciekawe położenie miasto przyciąga do siebie także wszystkich szukających wodnych rozrywek. Rokrocznie odbywa się tutaj wiele spływów kajakowych, a dodatkowo miasto posiada jeden z największych Aquaparków na terenie Polski.