Zdrowie i uroda

Jak sobie poradzić z bliznami po trądziku?

Źródło:https://www.kaniowscy.pl/

Co zrobić z bliznami po trądziku? Sprawdź, na czym polega ich usuwanie za pomocą lasera i jakie są ceny takich zabiegów

Doskonałe efekty w procesie redukcji blizn potrądzikowych przynosi nowoczesna laseroterapia. Ceny takiego zabiegu są uzależnione od różnych czynników, o czym nieco więcej napiszemy poniżej. Urządzenia stosowane w terapiach wyzwalają skupioną wiązkę energii o mocy dobranej do potrzeb skóry pacjenta. Światło przenika przez kolejne warstwy naskórka, powodując powstanie niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń. W wyniku zabiegu stymulowana zostaje odnowa i produkcja nowego kolagenu – proces ten trwa ok. 3-6 miesięcy. Skóra zagęszcza się, redukcji ulegają drobne zmarszczki, blizny się wypłycają. W tym czasie zauważalnie poprawia się kondycja skóry, a pierwsze efekty- w zależności od użytego lasera i parametrów zabiegowych – mogą być widoczne już po 2 tygodniach. Wrażenia w trakcie zabiegu pacjenci opisują go jako dość nieprzyjemne. Możliwe jest miejscowe znieczulenie skóry, co z pewnością zniweluje uczucie dyskomfortu. Skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona. Dzięki umiarkowanej inwazyjności metoda ta jest powszechnie uznawana za bezpieczną. Światło niektórych laserów rozbija też cząsteczki pigmentu, pozwalając pozbyć się przebarwień. Efekt jest zależny od zastosowanej metody i mocy urządzenia. Po zabiegach wskazane jest naświetlanie lampą LED oraz okłady chłodzące.

Zdrowa cera u mężczyzny

Jaki laser będzie odpowiedni dla Ciebie?

Aby dobrać odpowiednią metodę redukcji blizn, konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stopień zaawansowania zmian i oszacuje możliwości ich zminimalizowania. W naszej klinice posiadamy urządzenia takie jak laser Mosaic, laser frakcyjny CO2, laser Golden Touch SmartXide2 oraz laser Discovery Pico. Czym wyróżniają się poszczególne urządzenia?

Laser Mosaic

Urządzenie działa w skuteczny, ale łagodny sposób, jest więc idealnym rozwiązaniem do zabiegów wykonywanych 2-3 razy w roku, powstrzymujących starzenie się skóry. Za jego pomocą można zregenerować skórę po intensywnym opalaniu, pozbywając się objawów fotostarzenia, niejednolitej barwy naskórka oraz uszkodzeń posłonecznych. Skutecznie działa on także na zmiany pigmentacyjne, np. plamy starcze. Poprawia napięcie skóry, zwiększając jej elastyczność, dzięki czemu wygładzone zostają drobne zmarszczki, powiększone pory, rozstępy i blizny potrądzikowe.

Laser frakcyjny CO2

Ten rodzaj lasera pozwala osiągnąć trwałe i imponujące efekty już po pierwszym zastosowaniu. Jego użycie wiąże się z uczuciem dyskomfortu, pieczeniem lub odczuciami bólowymi, dlatego stosujemy znieczulenie miejscowe w maści. Skóra po zabiegu lekko brązowieje i łuszczy się, ale po zagojeniu widoczne są pierwsze efekty. Zabieg z wykorzystaniem tego lasera redukuje blizny pourazowe, oparzeniowe i potrądzikowe, a także rozstępy i keloidy; jest też stosowany do wyrównania niejednorodnej powierzchni skóry. Doskonale sprawdza się w przypadku wszelkiego rodzaju przebarwień, rozszerzonych porów i zaskórników. Poprawia napięcie skóry, wygładzając płytkie zmarszczki, nadając skórze elastyczność i gładkość.

Laser Discovery Pico

Jest to laser o bardzo dużej mocy, stosowany w przypadku problemów skórnych, których terapia do tej pory sprawiała dermatologom trudności. Stosowany jest głównie do skutecznego usuwania tatuaży, także makijażu permanentnego, minimalizując ryzyko powstawania przebarwień pozabiegowych. Przy zastosowaniu specjalnej końcówki frakcyjnej możliwe jest poprawienie struktury skóry, a co za tym idzie redukcja blizn, w tym także potrądzikowych. Duża skuteczność urządzenia pozwala na ograniczenie liczby powtarzanych zabiegów i znacznie zmniejsza okres rekonwalescencji pozabiegowej.