Aktualności

Zestaw do robienia paznokci, czyli produkty niezbędne do wykonania manicure’u żelowego lub hybrydowego

Źródło: https://sunflower.com.pl/

Manicure hybrydowy krok po kroku – niezbędne produkty

Wykonanie manicure’u hybrydowego to proces bardzo podobny do manicure’u żelowego. Nie robi się go jednak na tipsach – jeżeli chcesz przedłużyć płytkę, wystarczy skorzystać z odpowiedniego szablonu oraz hard buildera. Poza tym cały proces wygląda właściwie tak samo – potrzebujesz cleanera do oczyszczenia płytki, primera do zwiększenia przyczepności pomiędzy płytką a lakierem bazy i lakieru w wybranym kolorze, który po nałożeniu cienkiej warstwy należy utwardzić w lampie UV lub LED. Cały proces stylizacji lakierem hybrydowym kończy się nałożeniem lakieru nawierzchniowego zwanego topem. Pokrycie nimi gotowej stylizacji zwiększa jego trwałość i sprawia, że całość manicure’u jest idealnie nabłyszczona. Lista zakupów wygląda więc podobnie:

  • gruboziarnisty pilnik lub bloczek polerski
  • cleaner,
  • primer,
  • baza
  • lakier hybrydowy w wybranym kolorze,
  • lakier nawierzchniowy- Top
  • lampa UV, LED
  • w razie potrzeby: formy do przedłużania płytki oraz niezbędny do tego hard builder

Ile kosztuje cały zestaw do robienia paznokci żelowych lub hybrydowych i czy jego zakup naprawdę się opłaca?

Ile więc kosztuje cały zestaw do robienia paznokci żelowych lub hybrydowych? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależeć będzie od tego, jakiej marki produkty wybierzesz. Na rynku dostępne są zarówno markowe komplety, w których najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę jest popularność producenta, jak i produkty, których niska cena idzie w parze z niską jakością. Warto więc wybierać z głową i szukać opcji, które umożliwią Ci połączenie wysokiej jakości artykułów z atrakcyjną ceną – na przykład w postaci kompletów produktów, które zwykle kosztują mniej niż wówczas, gdy zdecydujesz się na kupno każdego z nich osobno.

Inwestycja w komplet produktów

Zakup kompletu produktów do wykonywania manicure’u może okazać się poważnym wydatkiem. Niemniej jednak jeżeli chcesz od razu rozpocząć ozdabianie paznokci nową metodą, musisz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne artykuły. Dotyczy to także lampy UV (lub UV LED czy LED w przypadku hybryd). Choć na rynku dostępne są lakiery określane przez producentów mianem „żelowych” czy „hybrydowych”, które podobno nie wymagają utwardzania w lampie, musisz mieć jednak świadomość, że są to lakiery wyłącznie imitujące efekt, który pozwala osiągnąć użycie prawdziwych żeli czy hybryd. Te drugie muszą koniecznie zostać utwardzone w odpowiedniej lampie – inaczej po prostu nie da się wykonać nimi pełnej stylizacji. Producenci zdają sobie jednak sprawę z tego, że zakup lampy to często największy ze wszystkich wydatków, które trzeba ponieść w trakcie kompletowania niezbędnych produktów. Z tego powodu właśnie często oferują możliwość kupna lampy razem z lakierami kolorowymi oraz specjalistycznymi cleanerami i primerami. Takie oferty są zdecydowanie najbardziej opłacalne dla początkujących adeptów tworzenia stylowego i trwałego manikiuru.