Dom

Co dają nam taśmy led?

Osoby, które późno wracają do domu z pracy, nie chcą włączać górnego światła, by nie pobudzić śpiących już domowników. Chodzą więc po omacku i nie zawsze uda im się zrobić to po cichu. Zdarza się bowiem zrzucenie coś ze stolika lub potknięcie się, co spowoduje niezamierzony hałas i postanowienie cichego zachowywania się nocą w uśpionym domu spełznie na niczym. Zainstalowanie delikatnego oświetlenia u dołu ścian rozwiąże ten problem.

Jaki kolor taśmy led wybrać?

W pokoju, w którym udajemy się na nocny spoczynek, możemy zainstalować taśmy ze światłem barwy ciepłej, czyli żółtej. Taki kolor blasku światła tłumi nieco blask i pozwoli  na spokojny sen i niedrażnienie oczu schowanych pod powiekami. Oświetlenie z ciepłą barwą mogą być rozmieszczone w całym mieszkaniu, łącznie ze schodami. Jeżeli jednak chcemy ożywić blask, nadać mu ostrości, doskonale do tego celu sprawdzą się taśmy z zimną barwą światła. Dostępne w sklepie https://boxlab.pl/tasma-led

Czy warto zadbać o samopoczucie pacjenta, czekającego w poczekalni na swoją wizytę?

W poczekalniach medycznych, salonach fryzjerskich, czy terapeutycznych, dobrze sprawdzi się światło o barwie neutralnej. Jest to światło białe nieangażujące zmysły do jakiegokolwiek odbioru emocjonalnego. Chcąc jednak wpłynąć na nastrój, który mógłby wywołać spokój w oczekujących osobach w kolejce do konkretnego gabinetu, warto wybrać taśmy led ze światłem o barwie ciepłej. Żółty kolor wycisza i uspokaja. Zatem utrzymają one spokojny stan umysłu w oczekujących i znacznie trudniej będzie się im zirytować zbyt długim czekaniem.

Zainstalowana tuba głośnikowa w poczekalni, z której będzie sączyć się spokojna muzyka, dodatkowo wyciszy zmysły pacjenta. Przyjemne oczekiwanie na wizytę u specjalisty to duża szansa na to, by pacjent chętnie przyszedł na kolejną.

Aranżacja oświetleniowa w restauracji zupełnie inaczej?

Podświetlane blaty nadają nowoczesny wymiar każdej sali bankietowej. Łatwe w montażu listwy z diodami o odpowiedniej barwie (białej zimnej, białej neutralnej i ciepłej żółtej) mogą stanowić o wysokim standardzie restauracji. Zaaranżowane taśmy led w podobny sposób przy krawędziach blatów i stołów w domu mieszkalnym, uczynią je innowacyjnym miejscem i bardzo klimatycznym.