Aktualności

Wszystko o relingach dachowych

Relingi na dach są sporym udogodnieniem. Większe przedmioty będzie lepiej i wygodniej przewozić po zewnętrznej stronie naszego samochodu. Zapoznajmy się z tym jak relingi na dach przymocować i czy jest to rozwiązanie opłacalne?

Na samym początku relingi dachowe pojawiły się w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tak zaczęły one być wykorzystywane do przewożenia sporych bagaży. Relingi pozwalają nam na przewożenie ładunków w sposób bezpośredni na dachach. Zwiększają one bezpieczeństwo bagażu przewożonego, jednocześnie chronią lakier przed zarysowaniami. Popularność zyskały pośród samochodów o bardzo masywnych dachach. Możemy tutaj wymienić pick-upy oraz vany.

W Europie poza funkcją użytkową pełnić mają także dekoracyjną funkcję. Posiadanie dachowych relingów wpisuje się w trendy obecne. Relingi nie tylko znajdują zastosowanie w terenowych samochodach czy też w samochodach o typie combi. Sprawdzają się również w mniejszych, trzydrzwiowych samochodach. Jest to bardzo bezpieczne oraz funkcjonalne rozwiązanie. Dodatkowo, dzięki kształtowi aerodynamicznemu, nie powodują żadnych nieprzyjemnych szumów.

W jaki sposób zamontować poprawnie relingi? Montaż dachowych relingów jest zależy od samego typu samochodu. Problemy się pojawiają, kiedy samochód nie jest fabrycznie przystosowany do montażu. W takowym przypadku koniecznie okazać się może zdjęcie podsufitki czy też wiercenie otworów w samym dachu.

Otwory musimy wywiercić w miejscu, gdzie dach posiada wzmocnienia. Otwory muszą być zabezpieczone przed korozją oraz odpowiednio uszczelnione. Jest to bardzo ważny element.