Aktualności

SXO – co to jest i co ma wspólnego z pozycjonowaniem?

O uwagę klientów coraz trudniej. Istotną rolę odgrywa tu nie tylko rosnąca konkurencja, ale również wysokie wymagania użytkowników. Nie wystarczy już sprzedaż wysokiej jakości produktów, konieczny jest marketing dostosowany do obecnych trendów. Jednym z nich jest SXO. Co to jest? I jak ma się do tego skuteczne pozycjonowanie stron?

SXO – definicja

SXO to działania, które skupiają się na dwóch aspektach:

  • widoczności witryny w organicznych wynikach wyszukiwania (SEO);
  • budowaniu pozytywnych doświadczeń na stronie internetowej (UX).

Zajmuje się nimi agencja SEO, która dba, aby firmy jednocześnie przyciągały klientów i zwiększały sprzedaż swoich produktów i usług. Zakres działań agencji jest znacznie szerszy niż klasycznej agencji SEO i dzięki temu przynosi firmom większe korzyści.

SXO – co ma wspólnego z pozycjonowaniem?

SXO jest jedynie rozszerzeniem usług pozycjonowania, w tym tego lokalnego, np. pozycjonowanie Warszawa. Dodatkowo jednak bierze pod uwagę wygląd witryny oraz jej funkcjonalności. Agencja SXO dba o to, aby strony były przyjazne dla odbiorców, a nie tylko dostosowane sztywno do algorytmów wyszukiwarek. Dzięki temu firmy tworzą pozytywne doświadczenia z klientami na swoich stronach. A to z kolei przyczynia się do dłuższego przebywania w witrynie i zwiększenia konwersji.

W ramach SXO przeprowadza się jednak wszystkie czynności związane z pozycjonowaniem. Tworzy się i publikuje treści w witrynie, dba o przekierowania czy linki zewnętrzne. Wszystko to jednak działa w połączeniu z czytelnym interfejsem strony, doborem odpowiednich kolorów czy czcionek.

Czy warto korzystać z agencji SXO?

Oczywiście, że tak. To forma współczesnego marketingu prowadzona z dbałością o szczegóły. Samo pozycjonowanie bez działań związanych z UX nie przynosi bowiem satysfakcjonujących rezultatów. Jeśli więc chcesz, aby Twoja firma wyróżniła się na tle konkurencji i zaczęła zdobywać jeszcze więcej klientów – SXO jest właśnie dla Ciebie. Nie potrzebujesz już dwóch specjalistów od pozycjonowania i projektowania – możesz zlecić tę usługę jednej firmie. sxo.pl/pozycjonowanie-sky-shop/