Aktualności

Sklep ze zdrową żywnością

Źródło: https://fiia.pl/

W jakim sklepie kupować tanio zdrową żywność?

Znalezienie dobrego i taniego sklepu ze zdrową żywnością wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób utożsamia zdrowe składniki diety z produktami ekologicznymi o bardzo wysokiej cenie. Jednak wcale nie musi tak być. Trzeba mieć tylko świadomość tego, co się kupuje. Zakupy możesz robić u sprawdzonych lokalnych dostawców. Pamiętaj jednak o tym, że lokalne nie zawsze oznacza zdrowo. Dobrym pomysłem jest też korzystanie z ofert sklepów ze zdrową żywnością, w których wszystkie produkty są dokładnie opisane.

Lokalnie? Tylko u zaufanych dostawców

Wytwórcy produktów spożywczych w najbliższej okolicy mogą mieć mocno zróżnicowaną ofertę. Nie zawsze obejmuje ona jednak jedynie to, co naprawdę zdrowe. Przede wszystkim warto postawić na zaufane firmy albo rolników. Powinieneś mieć pewność, że ich asortyment jest zgodny z tym, co deklarują. Jeżeli trudno o takich w okolicy, lepiej zaopatrywać się gdzie indziej. Produkty, które mogą być dłużej przechowywane, na przykład makarony, kasze, przekąski czy zdrowe słodycze, można kupować w dużych sklepach o sprawdzonej renomie, jak np. Fiia.

Smaczne produkty z pewnego źródła nie zawsze będą zdrowe

Kierujesz się przy wyborze jedzenia jedynie zasadą dobrego smaku i wyjątkowego aromatu? Pamiętaj, że współczesny przemysł spożywczy może pod tym kątem mocno wprowadzać w błąd. Od lat wybierasz produkty określonej marki? Lepiej dokładnie sprawdź etykietę. Coraz częściej zdarza się, że znane marki stopniowo zmieniają skład produktu, co nie wpływa na smak i zapach. Dodawane są sztuczne polepszacze smaku, duże ilości cukru, barwniki czy wypełniacze. Oczywiście są one dopuszczone do spożycia. Naukowcy nie mają jednak pewności co do tego, jaki wpływ mogę one mieć na zdrowie przy ciągłym spożywaniu. W związku z tym zdecydowanie bezpieczniej jest wybierać produkty o potwierdzonej jakości. Bardzo często są one w 100% naturalne. Warto też sięgać po te posiadające tzw. czystą etykietą (clean label).