Aktualności

Popularne nakładki CADprofi

Nakładki branżowe, to rozwiązania, które uzupełniają możliwości popularnych narzędzi CAD. Jednym z popularnych pakietów jest CADprofi, kompatybilny m.in. z GstarCAD, który składa się z narzędzi dla elektryków, projektantów instalacji, mechaników i architektów. Czym różnią się pomiędzy sobą te narzędzia?

CADprofi Electrical to program do projektowania instalacji elektrycznych, zasilających, oświetleniowych, niskiego napięcia, czy telekomunikacyjnych. Nakładka zawiera rozbudowaną bibliotekę elementów, co pozwala znacznie uprościć i przyspieszyć pracę projektantom elektrykom. Ważne są także liczne dodatkowe funkcje, jak np. rysowanie ciągów korytek i tras kablowych z automatycznym wstawianiem odpowiednich złączek.

Kolejne rozwiązanie z pakietu to CADprofi Mechanical, czyli m.in. program do projektowania konstrukcji stalowych. Jest to nakładka wspomagająca tworzenie projektów mechanicznych i konstrukcji w 2D. Podobnie, jak pozostałe rozwiązania z tej serii program do projektowania konstrukcji stalowych również zawiera bogaty zestaw normaliów, jakich jak śruby, czy wkręty.

CADprofi to popularny pakiet, ale nie jedyny. Wielu zwolenników mają także rozwiązania CP-Symbols, np. Electrical, czyli program do projektowania instalacji elektrycznych. Jest to rozbudowany zestaw bibliotek symboli i obiektów, wspierających pracę projektantów. To narzędzie składa się z pięciu bibliotek: IEC i NFPA, Rzuty, Schematy, Oświetlenie, Diagramy i schematy blokowe.

Kluczowe jest to, że dzięki takim nakładkom uniwersalny GstarCAD można szybko zamienić w profesjonalny program do projektowania instalacji elektrycznych, czy niezawodny program do projektowania konstrukcji stalowych. Uzupełnienie podstawowego CAD`a w dodatkowe funkcje ma ogromne znaczenie dla wielu branż.

Wszystkich nakładek jest bardzo dużo. Są zarówno komercyjne, jak i zupełnie bezpłatne wydania. Architekci, mechanicy, elektrycy, instalatorzy, geodeci, a także konstruktorzy i inżynierowie ruchu – każdy znajdzie narzędzie spełniające jego oczekiwania.