Aktualności

Parametryczny CAD dla branży meblarskiej

Woodlab to parametryczny CAD dla przemysłu meblarskiego. Łączy w sobie zadania z zakresu projektowania CAD, produkcji CAM, tworzenia rozkroju. Umożliwia także efektowną prezentację produktów (wizualizacja 3D). Po narzędzie bardzo chętnie sięgają stolarze, doceniający możliwość szybkiego projektowania dowolnego mebla w technologii 3D.

Program pozwala także na operacje związane z obróbką, a tym wiercenie i frezowanie. Jest to możliwe, dzięki gotowym do otwarcia na maszynach CNC plikach. Parametryczny CAD wspiera stolarzy także dzięki automatycznie generowanej wycenie zarówno dla całego projektu, jak i poszczególnych mebli. Użytkownik otrzymuje także zbiorczy rozkrój wszystkich mebli wykorzystanych w projekcie.

Czym odróżnia się od konkurencji Woodlab? Automatyzacją produkcji. Generowanie kodów na maszyny CNC to ogromne ułatwienie. Dla porównania popularne systemy CAM typu Alphacam, Mastercam itp. programują obróbkę osobno, poza modułem do projektowania 3D. Woodlab wyróżnia się pełną integracją modułów CAM i CAD.

Dla klientów często najważniejsza jest fotorealistyczna wizualizacja 3D. To dopiero na jej podstawie są w stanie stwierdzić, czy wybrane meble tak naprawdę im się podobają. Omawiany parametryczny CAD pozwala zarówno na tworzenie pojedynczych wizualizacji, jak i na tworzenie całych wnętrz. Dzięki temu inwestorzy mają pełen podgląd na zamawiane produkty.

Wizualizacja 3D służy także do doprecyzowania ustaleń w przypadku indywidualnych zamówień. Sam projekt to często zbyt mało, wiele osób nie jest w stanie sobie na jego podstawie wyobrazić ostatecznego efektu. Dlatego tak ważne jest, aby parametryczny CAD umożliwiał szczegółową i jednocześnie estetyczną prezentację.

Podsumowując, zadaniem programu dla stolarzy ma być ułatwienie i przyspieszenie ich pracy. Narzędzie, które umożliwia pełną integrację z programem CAD 3D, wyposażone w bibliotekę okuć meblowych jest równoznaczne z usprawnieniem tworzenia projektów. Dodając do tego definiowanie operacji CNC w interfejsie modułu CAD oraz parametryczne generatory korpusów, półek itd. otrzymujemy narzędzie wspierające na każdym etapie – nie tylko projektu, ale i produkcji.

Przed podjęciem decyzji o zakupie możliwe jest samodzielne przetestowanie programu. Wystarczy pobrać bezpłatną demonstracyjną narzędzia ze strony produktowej. Niezwłocznie po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz na kilkanaście dni wersję testową (demo) produktu.

Sprawdź również https://ironcad.pl/