Aktualności

Najciekawsze atrakcje Wrocławia. Sprawdź, gdzie zabrać dzieci we Wrocławiu!

Źródło: https://europejskiwroclaw.pl/pl/

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu na wyciągnięcie ręki? Tak, to możliwe! Przedstawiamy najciekawsze atrakcje Wrocławia, które nie tylko skradną serce każdego dziecka, lecz także zapewnią doskonałą zabawę rodzicom. Z naszą pomocą zaplanujesz idealną wycieczkę po stolicy Dolnego Śląska i nie pominiesz niczego, co warto zobaczyć!

Afrykarium we Wrocławiu – egzotyka na wyciągnięcie ręki

Afrykarium we Wrocławiu jest jedną z najciekawszych atrakcji wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem. Kompleks nazwany Afrykarium powstał stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku. O jego unikatowości stanowi przede wszystkim fakt, że jest to pierwsze na świecie oceanarium w całości poświęcone florze i faunie jednego kontynentu – Afryce. Składa się na nie aż 19 akwariów i basenów o łącznej pojemności 15 milionów litrów. Ten niezwykły kompleks pozwala nam poznać sześć najbardziej egzotycznych rejonów Czarnego Lądu, w tym Wybrzeże Namibii, Kanał Mozambicki, Afrykę Wschodnią, dżunglę u wybrzeży Kongo, akwen Morza Czarnego oraz jego plażowe wybrzeże. Wszystko to w jednym miejscu, do którego można bardzo łatwo dotrzeć z naszego Hotelu Europejskiego, położonego w centrum Wrocławia.

Jeśli chcesz odpocząć na łonie natury, odwiedź wrocławski Ogród Japoński!

Odwiedzając wrocławski Ogród Japoński, poczujesz się niemal jak w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ten zielony zakątek położony jest blisko centrum Wrocławia. Bogactwo japońskiej flory zamknięte w zacisznym ogrodzie to naprawdę niezwykła ekspozycja, wyróżniająca się w skali europejskiej. Nad koncepcją ogrodu pracował pochodzący z Tokio profesor Ikuya Nishikawa, a same prace wykonali japońscy mistrzowie ogrodnictwa. Ogród Japoński jest bardzo chętnie wykorzystywany jako tło dla ślubnych fotografii lub innych sesji plenerowych. W takim otoczeniu każda chwila nabiera magicznego charakteru.

Muzeum Hydropolis to kolejna atrakcja Wrocławia, która nie tylko bawi, lecz także uczy!

Centrum wiedzy o wodzie, czyli Hydropolis to miejsce, które zaciekawi nie tylko dzieci, lecz także dorosłych. W tym multimedialnym muzeum bardzo atrakcyjnie i wielopłaszczyznowo przedstawiono to, co warto wiedzieć o wodzie. Cała rodzina w przyjemny sposób spędzi tu czas w interaktywnych salach, pełnych nieznanych nam dotąd replik, modeli czy ruchomych instalacji na różne sposoby związanych z jednym z najbardziej intrygujących żywiołów, czyli z wodą.