Aktualności

Jakie okna z PCV wybrać?

Źródło: https://oknadlaciebie.pl/

Jakie okna z PCV będą odpowiednie? Przy wyborze warto wziąć pod uwagę sposób ich otwierania. Podobnie jak okna drewniane i aluminiowe, modele plastikowe dzielą się przede wszystkim na jednoskrzydłowe rozwierno-uchylne oraz dwuskrzydłowe ze skrzydłami rozwiernymi i rozwierno-uchylnymi. Wyróżnić można także okna asymetryczne, okrągłe otwierane obrotowo czy też stałe, które nie mają możliwości otwarcia. Specyficznym rodzajem produktów są okna i drzwi balkonowe z PCV, najczęściej rozwierno-uchylne.

Zastosowanie i konstrukcja

Przy wyborze okien wykonanych z tworzywa PCV należy mieć na uwadze także ich zastosowanie oraz konstrukcję. Do najczęściej spotykanych należą standardowe modele pionowe, które wykorzystuje się w ścianach budynków. Plastikowe okna występują w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do projektu. Poszczególne modele klasyfikowane są także ze względu na rodzaj uszczelnienia połączeń styku ramy skrzydła z ramą ościeżnicy. Uszczelnienie środkowe oznaczane jest symbolem MD, natomiast okna bez tego usprawnienia rozpoznać można po oznaczeniu AD. Podstawową różnicą między tymi produktami jest łączna ilość uszczelek przylgowych.

Co wpływa na cenę dobrych okien PCV?

Cena dobrych okien PCV uzależniona jest przede wszystkim od ich parametrów – izolacyjności, uszczelnienia, sposobu otwierania czy ilości szyb. O kosztach decydują także rozmiary. Najtańsze są standardowe okna z PCV w kolorze białym. Wybór nietypowego odcienia wiąże się zwykle z wyższym kosztem, podobnie jak nietypowy kształt stolarki. Wszelkiego rodzaju dodatkowe udogodnienia także zwiększają cenę. Dotyczy to np. zabezpieczenia antywłamaniowego, funkcji samoczyszczącej czy podwyższonej izolacyjności akustycznej. Na cennik plastikowych okien wpływają ponadto niestandardowe okucia. Z dodatkowym wydatkiem wiąże się chociażby hamulec w klamce czy funkcja stopniowego uchyłu.

Dobre okna z PCV znaleźć można w ofercie sklepu Okna dla Ciebie. Na asortyment składają się m.in. modele ścienne i balkonowe, a także akcesoria montażowe i dodatkowe elementy. Poszczególne produkty występują w różnych konfiguracjach i kolorach. Od 20 lat funkcjonujemy na rynku, dzięki czemu posiadamy duże doświadczenie w sprzedaży stolarki okiennej w technologii PCV. Oferujemy wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie, a także gwarantujemy szybką realizację zamówienia.