Aktualności

Jak poprawnie wyposażyć terrarium dla naszego zwierzaka?

Terrarium jest pomieszczeniem, które służy do przetrzymywania zwierząt niewielkich, jak i także roślin w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do wiwarium. W terrarium głównie hodujemy niewielkie lądowe zwierzęta, jak na przykład kameleony, agamy czy też gekony. Jak urządzić terrarium? Jakie powinno być wyposażenie terrarium?

Terrarium powinniśmy urządzić tak, aby zwierzę, które je będzie zamieszkiwać, miło warunki odpowiednie do życia. W przypadku niewielkich jaszczurek, dla których wybieramy wyposażenie terrarium postarać się możemy o stworzenie biotopowego pomieszczenia, w którym będzie panować mikroklimat zbliżony do tego, który panuje w naturalnym środowisku danego gatunku.

Bardzo ważne jeśli chodzi o wyposażenie terrarium, nawet gekona, który jest aktywny nocą, niezbędna jest dawka odpowiednia światła. Jeśli terrarium ustawione będzie w miejscu jasnym mieszkania, to wystarczające okaże się dzienne światło. Jednak gdy terrarium ustawimy w kącie ciemny, to koniecznie musimy zainwestować świetlówkę terrarystyczną lub też zwykła ewentualnie świetlówka kompaktowa.

Bardzo ważne jest także ogrzewanie. Warto zrezygnować ze sztucznych nagrzewających się korzeni oraz także kamieni. Powodować one mogą oparzenia. Lepiej postawić na matę grzewczą, kable czy też żarówkę-lustrzankę. Jednak należy elementy te osłonić po to, aby uniemożliwić zwierzęciu z nimi kontakt. Gdy nie znamy się na tym, to warto poczytać na ten temat w sieci.