Zycie i Styl

Dlaczego korekcję racic powinni przeprowadzać profesjonaliści?

W stadach krów mlecznych kulawizny są poważnym problemem, gdyż mogą dotyczyć nawet jednej trzeciej wszystkich osobników. Wywołuje to poważne konsekwencje i straty ekonomiczne dla właścicieli, ale oczywiście można im zapobiec – najlepszym rozwiązaniem wydaje się być korekcja racic, którą przeprowadzić można korzystając z usług profesjonalistów.

Zareaguj zanim będzie za późno!

Niestety wiele osób zwraca uwagę na schorzenia racic dopiero gdy zwierze zaczyna kuleć, ma trudności z poruszaniem lub przybiera dziwną postawę. Wówczas choroba jest już w stadium dużego zaawansowania i skutki mogą być opłakane.

Krowa z chorymi racicami bardzo cierpi, czego wynikiem jest niższe pobranie paszy, a co za tym idzie – mniejsza wydajność mleczna. Taki osobnik traci miejsce w hierarchii stada, wydłuża się jego okres pomiędzy ciążami, obniża się skuteczność zapłodnienia podczas pierwszego krycia i znacząco spada produkcyjność.

Profesjonalna korekcja racic – zaoszczędzone pieniądze

Korekcja racic musi być wykonywana nie tylko regularnie, ale także w odpowiednim momencie cyklu produkcyjnego krowy mlecznej. Niektórym może się wydawać, że poradzą sobie z problemem sami i zaoszczędzą w ten sposób pieniądze. To olbrzymi błąd popełniany niestety dość często. Korekcja jest bowiem bardzo precyzyjnym zabiegiem i nieprzygotowane osoby łatwo mogą popełnić w nim błąd, który sprawi, że operacja będzie najzwyczajniej w świecie nieskuteczna, a straty finansowe spowodowane kulawizną będą postępować.

Zlecając korekcję racic profesjonalistom – w dłuższej perspektywie – tak naprawdę oszczędzamy pieniądze.