Zycie i Styl

Luksusowe okulary Chanel, czyli jak wybrać najlepsze oprawy?

Źródło: https://optique-exclusive.pl/

Okulary Chanel do każdego kształtu twarzy

Okulary Chanel pasują każdemu – można się o tym przekonać w salonach Optique Exclusive. To właśnie tu nasi konsultanci pokażą Ci, jak dopasować oprawy do kształtu twarzy. Okazuje się bowiem, że zwracanie uwagi na formę modelu powinno być pierwszym z kryteriów, którymi warto kierować się podczas zakupu swoich akcesoriów od znanego domu mody Chanel. Podpowiadamy więc, jak zrobić to dobrze.

Oprawy idealne do twarzy okrągłej i owalnej

Każdy kształt twarzy ma swoje wady i zalety, które można ukryć bądź uwydatnić poprzez noszenie okularów. Osoby o buzi okrągłej i owalnej cechuje zaokrąglone czoło, choć w drugim z przypadków mowa o większej symetrii twarzy. Osoby chcące wydłużyć swoje buzie, powinny decydować się na prostokątne oprawy. Dzięki temu zyskają oni smuklejszy wygląd. Warto rezygnować z wąskich opraw, które sprawią, że twarz będzie wydawać się pełniejsza niż w rzeczywistości. Osoby z idealnie owalną buzią mają ułatwione zadanie podczas zakupu, ponieważ im pasują wszystkie modele.

Twarz kwadratowa i w kształcie serca

Co z osobami o szerokim czole i wydatnej szczęce? W tym przypadku idealne będą takie okulary, dzięki którym rysy staną się łagodniejsze. Tym samym perfekcyjne będą owalne okulary od marki Chanel CH3390-C714 lub inne z tej serii. Ich zaokrąglone krawędzie dodadzą buzi pożądanej lekkości, a tym samym sprawią, że będzie się ona wydawała bardziej symetryczna. W naszym salonie optycznym pojawiają się również osoby z szerokim czołem i wydatnymi kośćmi policzkowymi oraz z wąskim podbródkiem. Kształt „serca” lub „diamentu” najlepiej wygląda w oprawach cechujących się tymi samymi właściwościami. Zwężane u dołu okulary, takie jak Chanel CH3282-1651 idealnie podkreślą atuty twarzy o tym kształcie, uwydatniając jednocześnie urok noszących je osób. Jednakże kształt twarzy nie powinien być jedynym kryterium, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru.

Mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych