Aktualności

Bagażniki samochodowe – jakie najlepsze?

Boxy, bagażniki na rowery, zaczepy na narty na dach – wszystko to na nic, jeżeli nie mamy tzw. bagażnika bazowego. To on jest ponieważ bazą do montażu na dachu pojazdu systemów do transportu towarów oraz sprzętu sportowego i warunkiem niezbędnym do pewnego ich przewozu. Jak to zazwyczaj jest, nie bez znaczenia jest to, jakie bagażniki samochodowe wypożyczymy/kupimy.

Logistyka przede wszystkim

Wyjazd z rodziną potrzebuje wielkiej ilości zadań logistycznych – od doboru miejsca końcowego, przez wykonanie zakupu najwartościowszych rzeczy, aż po sposób rozmieszczenia ich we własnym samochodzie. Możliwości transportowe pojazdów osobowych są natomiast małe – choćby mając kombi, możemy mieć kłopot z opakowaniem własnych gadżetów do pomieszczenia auta. Co w takiej sytuacji zrobić? Starczy umieścić dobry bagażnik na dach czy tył własnego pojazdu.

Bagażniki samochodowe rowerowe

Jeśli w podróż wybieramy się pojazdem osobowym, to dobór bagażnika na rowery sprowadza się do doboru między bagażnikiem rowerowym na dach, na hak i na tył pojazdu. Znacznie bardziej natomiast zaleca się bagażniki samochodowe na hak ze względu na większą ochronę pojazdów przed wiatrem w trakcie podróży. Mając własny garaż (schowek) we własnym kamperze czy w doczepce kempingowej należałoby pomyśleć stojak na pojazdy do przyczepy. Zapewniamy w ów sposób ochronę pojazdów przed elementami zewnętrznymi i realną opcją kradzieży.

Bagażnik rowerowy – jaki dobrać?

Zwolennicy kolarskich wycieczek obowiązkowo na wczasy winni wziąć ze sobą własne jednoślady. Co prawda, w wielu znanych urlopowych miejscowościach są już wypożyczalnie rowerowe, natomiast niezwykle nierzadko sprzęt jest przeciętnej (aby nie stwierdzić poniżej oczekiwań) klasy, natomiast do tego przy kilkoosobowej ekipie koszt na kilkogodzinną jazdę może wykazać się dużym wydatkiem.