Bez kategorii

Analiza konstrukcji budowlanych i parametryczne rysunki BIM

Szczegółowa analiza konstrukcji budowlanych, podobnie jak samo tworzenie konstrukcji budowlanych wymaga nie tylko doświadczeni i posiadania odpowiednich umiejętności, ale także nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie narzędzi. Parametryczne rysunki BIM wspierają pracę konstruktorów, przyspieszając ich działania.

Parametryczne rysunki BIM są tworzone przy pomocy narzędzi obsługujących technologie modelowania informacji o budynku. Przykładem takiego rozwiązania jest ProtaDetails, która automatyzuje tworzenie rysunków oraz kompletnych, szczegółowych projektów. Żeby tworzenie konstrukcji budowlanych było jeszcze efektywniejsze, program można połączyć z dodatkowymi systemami.

Dla przykładu analiza konstrukcji budowlanych może być zrealizowana w programie ProtaStructure. Jest to moduł, który wspiera nie tylko analizę, ale także samo precyzyjne tworzenie konstrukcji budowlanych. Jeżeli projekt obejmuje połączenia stalowe – niezawodna jest ProtaSteel. Uzupełnieniem tych modułów jest ProtaBIM służąca do zarządzania, ale także do udostępniania stworzonych projektów.

Dlaczego warto postawić na program Prota? Oczywiście fakt, że parametryczne rysunki BIM generowane są szybko, a analiza i projekt są precyzyjne jest bardzo ważne, warto jednak przyjrzeć się dodatkowym zaletom rozwiązania. Pełne wsparcie techniczne, polskie normy projektowe i licencja wieczysta to dopiero początek wyliczanki argumentów „za”.

Ogromne znaczenie ma także łatwe zarządzanie zmianami, generowanie pełnej dokumentacji technicznej oraz wspomniane już wsparcie procesu projektowania połączeń stalowych i tworzenie parametrycznych rysunków. Prota to zaawansowany, kompleksowy i niezawodny system – przekonało się już o tym tysiące specjalistów z całego świata.

Jeżeli i ty chcesz się o tym przekonać, pobierz bezpłatną wersję demonstracyjną pełnego systemu i przetestuj samodzielnie każdy z modułów. Przekonaj się jak szybkie i efektywne może być tworzenie za pomocą narzędzi dostosowanych do nowoczesnych technologii.