Aktualności

Wizualizacje budynków. Przyspiesz decyzję zakupową o 23%

Źródło: https://odysseycrew.pl/

Nowoczesne wizualizacje budynków

Wizualizacje budynków to trójwymiarowe prezentacje multimedialne, które w atrakcyjnej formie przedstawiają wybrany projekt architektoniczny. Do generowania obrazów przez komputer służy specjalne oprogramowanie, pozwalające na efektywne modelowanie obiektów w celach prezentacyjnych. Proces ten nazywa się renderowaniem i obejmuje różne techniki. Część metod pozwala na tworzenie prostych obrazów płaskich lub wzbogaconych o podstawowe cienie. Istnieją też znacznie bardziej zaawansowane technologie o takim przeznaczeniu, dzięki którym można opracować szczegółowe warianty oświetleniowe i materiałowe.

Innowacyjne technologie

W swoich wizualizacjach Odyssey Crew stara się odchodzić od rozwiązań tradycyjnych, stawiając przede wszystkim na innowacyjność. Interaktywne projekty makiet wymagają zastosowania najnowocześniejszych technologii, których znaczna część wywodzi się z branży gier komputerowych. Wizualizacje powstają głównie celach prezentacyjnych, marketingowych oraz analitycznych. Pozwalają na opracowanie wirtualnych wycieczek po niezbudowanych obiektach, a także przejrzenie planów poszczególnych pięter i pomieszczeń budynku. Określone rozwiązania architektoniczne mogą być porównywane pod względem wykończenia, co dodatkowo podnosi poziom realizmu.

Szerokie zastosowanie

Trójwymiarowe wizualizacje spełniają istotną funkcję w procesach marketingowych i sprzedażowych. Ułatwiają podejmowanie ważnych decyzji związanych z projektem architektonicznym jeszcze przed faktycznym ukończeniem inwestycji. Sprzyjają eksperymentowaniu z formą budynku, np. pod kątem jego aspektów wizualnych. Zastosowanie wizualizacji jest jednak znacznie bardziej szerokie i zależy głównie od potrzeb klienta.