Aktualności

Projektowanie wnętrz – specjalistyczny program ARCHline.XP

Wielu architektów wnętrz zadaje sobie pytanie, jaki program do projektowania wnętrz wybrać, niezależnie czy są na początku swojej kariery, czy mają za sobą już wiele lat doświadczeń. Inwestowanie w nowe rozwiązania jest dobrą praktyką, pozwalającą na nieustanny rozwój i podnoszenie poziomu swoich projektów. Jaki jednak wybrać program do aranżacji wnętrz, aby nie tylko odpowiadał na nasze potrzeby, ale także na zapotrzebowanie klientów?

Projektowanie wnętrz wymaga wyczucia, doświadczenia, odpowiednich umiejętności, ale także programu i komputera (czasy kartki i ołówka minęły już bezpowrotnie). Jedną z ważniejszych decyzji jest określenie, jaki program do projektowania wnętrz wybrać, jakie powinien mieć cechy, funkcje i parametry. Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania na przykładzie jednego z dostępnych na rynku rozwiązań – ARCHLine.XP.

Potencjalni użytkownicy często sprawdzają, czy program do aranżacji wnętrz dostępny jest z licencją wieczystą. Regularne opłaty potrafią nadwyrężyć budżet, dlatego wypożyczanie narzędzi nie jest ulubioną formą licencjonowania projektantów.

Jeżeli znajdziemy odpowiadający model polityki licencyjnej, co jeszcze powinien spełnić program do aranżacji wnętrz? Na pewno ważnym aspektem jest biblioteka gotowych modeli 3D. Tworzenie wszystkich elementów od podstaw jest czasochłonne. Dodatkowo dobrze jest mieć dostęp do nowych kolekcji popularnych marek – tego oczekują nasi klienci.

Projektowanie wnętrz w ARCHLine.XP jest prostsze dzięki bezpłatnym pakietom mebli i akcesoriów, takich jak lampy szwedzkiej marki Markslojd, lamp z kolekcji polskiej firmy Orlicki Design, czy stoły Dyle Furniture. Oczywiście to tylko przykłady, wśród modeli dla ARCHline.XP można znaleźć także firmy: Maxfliz, Maxlight, Ravak, czy Eglo.

To jaki program do projektowania wnętrz wybrać zależy także od własnych preferencji. Każdy projektant ma własne przyzwyczajenia i oczekiwania dotyczące pracy. Prawdopodobnie wszyscy jednak zgodzą się, jak ważna jest efektowna prezentacja swoich projektów. Wybierając program do aranżacji wnętrz należy sprawdzić jak wyglądają wykonane w nim wizualizacje.

Fotorealistyczne wizualizacje powoli stają się normą, dlatego jeżeli chcemy uzyskać efekt wow warto zastanowić się nad czymś więcej. Ciekawym rozwiązaniem jest np. silnik renderujący w czasie rzeczywistym ARCHline.XP Live – dzięki niemu klient może „wejść” w wykonany przez nas projekt. Jest to ciekawsze rozwiązanie niż statyczna wizualizacja.