Aktualności

Programy do projektowania konstrukcji stalowych

Program do obliczeń stali, czy program do połączeń stalowych to narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy przez wielu konstruktorów. Rozwijająca się technologia i nowości związane z branżą budowlaną wymagają coraz bardziej zaawansowanych funkcjonalności od dostępnych narzędzi. Nic dziwnego, że programy do projektowania konstrukcji stalowych prześcigają się możliwościami.

Wielu specjalistów preferuje systemy kompleksowe, w których możliwe jest zaprojektowanie obiektów, ale jednocześnie stanowią program do obliczeń stali, czy generowania raportów. Wszechstronność programu, czy brak konieczności korzystania z różnych narzędzi pozwala na podwójną oszczędność – czasu wdrożenia oraz pieniędzy.

To, co zdominowało branże to technologia BIM. Nowoczesne programy do projektowania konstrukcji stalowych obsługują metodę lub są z nią kompatybilne. Budowanie informacji o budowaniu to w dużym uproszczeniu cyfrowy zapis fizycznych i funkcjonalnych właściwości obiektu budowlanego, w formie parametrycznej.

Program do obliczeń stali, umożliwiający również projektowanie, modelowanie i analizę jest komfortowy dla użytkownika. Oczywiście znaczenie ma także cena, która zazwyczaj musi być dopasowana do możliwości zespołu projektowego. Wybór zdeterminowany jest rodzajem wykonywanych realizacji.

W obrębie projektowania w oparciu o normy potrzebny jest także program do połączeń stalowych, pozwalający także na optymalizację przekrojów stalowych oraz zbrojenie w przekrojach betonowych. Ciekawą funkcją jest także globalna optymalizacja parametrów modelu 3D zdefiniowanych przez użytkownika.

Zarówno program do połączeń stalowych, jak i do obliczeń, czy projektowania musi być dopasowany do wymagań użytkownika. Najlepiej więc jest przetestować narzędzie samodzielnie (wersja demo), ale i to nie zawsze jest wystarczające. Co jeszcze można zrobić? Umówić się na bezpłatną prezentację z przedstawicielem produktu – większość producentów i dystrybutorów daje taką możliwość.

Więcej informacji na https://www.scia.com.pl/