Aktualności

Pilarka – jak wybrać?

Jeżeli potrzebujemy dobre narzędzie do pracy z drzewem, doskonałym wyjściem będzie zakup piły łańcuchowej. Pilarka nac jest w stanie ograniczyć multum czynności. Dokładne oraz trudne cięcia nie będą już problemem. Natomiast aby takie narzędzie dobrze nam pomogło, należy dobrze dopasować zakup do własnych potrzeb oraz możliwości. Dzięki pilarce jesteśmy w stanie ściąć drzewo, przygotować drzewo na opał, przyciąć gałęzie lub krzaki. Więc, jaka jest najlepsza pilarka nac?

Piła stołowa lub ukośnica?

Oceniając znane propozycje, można zauważyć podstawową rozbieżność pomiędzy narzędziem o głównym obszarze obsługi, jak również tychże, jakie trochę występują poza standard. Pilarka nac stołowa jest powszechnym urządzeniem, jakie odnajdzie wykorzystanie w domu, jak również zawodowym warsztacie. Prosta w obsłudze odporna oraz z pewnością sprawdzi się w warunkach pod warunkiem, iż zależy nam na cięciu poprzecznym do podłoża.

Moc pilarki tarczowej – ważna kwestia

To, z wykorzystaniem jakich produktów będziemy mogli działać, w wielkiej mierze zależy od mocy własnego napędu. Ważną rzeczą jest również ilość obrotów na minutę oraz ich możliwa regulacja. Im większa moc napędu narzędzia, tymże większa ilość obrotów na minutę. Owa zależność ma wpływ na bardziej dobrą pracę oraz odpowiedniejszą kontrolę nad maszyną. Odpowiednie dodatki w pracy to połowa sukcesu. Tarcze pilarek są podzielone pod kątem ustawienia zębów, ich wielkości oraz produktu z którego zostały zrobione. We współzależności od tego, jaką tarczę dobierzemy, będziemy mogli przecinać wzdłuż czy w poprzek włókien.