Aktualności

Niezapomniane wesele, czyli co zrobić, żeby oczarować gości?

Ślub z weselem to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu, nic więc dziwnego, że każdy chce je urozmaicić oraz sprawić, by uczestnicy jeszcze długo po nim opowiadali, jak fantastycznie się bawili i co ciekawego widzieli. A sposobów na to jest co najmniej kilka. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na wesele, które mogą uatrakcyjnić ten dzień i sprawić, że ani starsi, ani młodsi nie będą się nudzić.

1. Było i nie ma

Krótkotrwałe i niepowtarzalne atrakcje, takie jak wypuszczenie balonów z helem, kilkuset motyli z klatki, gołębicy czy lampionów na pewno ładnie wygląda na zdjęciach. Trwa jednak bardzo krótko i ten moment może zostać łatwo przeoczony, np. przez gości, którzy nie zdążyli odejść od stołu.

2. Pokazy

Dużą popularnością na weselach cieszą się różnorakie pokazy: od barmańskich, gdzie żonglowanie płonącymi butelkami czy spektakularne sposoby nalewania trunków do kieliszków na pewno zostanie docenione, nie tylko przez pełnoletnią widownię, poprzez taniec towarzyski czy szaleństwa akrobatów. Można również spróbować zaprosić znanego muzyka, żeby goście mogli uczestniczyć w “mini koncercie”. Forma pokazu jest zazwyczaj bardzo efektowna i robi dobre wrażenie na widzach.

3. Coś się dzieje ciągle

Atrakcje, które dzieją się cały czas, gdzieś “w międzyczasie”, to również bardzo dobry pomysł na wesele. Mało kto nie lubi sobie robić zabawnych zdjęć z rodziną i znajomymi, dlatego stojąca z boku fotobudka to sprawdzona atrakcja, która “działa” dłużej niż, powiedzmy, kilkudziesięciominutowy pokaz.

Zarówno młodszym jak i starszym na pewno przypadną również do gustu kolorowo ubrani animatorzy, którzy, przechadzając się między gośćmi, mogą prezentować swoje sztuczki: klowni, mimowie, aniołki, kuglarze…

Na wesele można zamówić również sam bar z profesjonalnymi barmanami tylko serwującymi gościom kolorowe drinki, bez zbędnej żonglerki.

4. Wesele tematyczne

Ten pomysł na wesele jest z jednej strony ryzykowny, ale z drugiej – ileż przy tym zabawy! Ryzykowny dlatego, że bardzo dużo zależy tu od poczucia humoru zaproszonych. Wystarczy wymyślić temat przewodni wesela i w zaproszeniu dać gościom znać, że liczy się na ich obecność w odpowiednich strojach czy, chociażby, z symbolicznymi akcesoriami. Na pewno nikt nie zapomniałby widoku wujka w koszulce Supermana na czy ciotki z różowym boa na szyi.

Ewentualnie, mniej zwariowany wariant: wesele kolorystyczne. Każdy z gości musi mieć przy sobie coś w określony kolorze. Sukienkę, spinkę, kwiat w butonierce itd..

Jak widać, sposobów na urozmaicenie tej ważnej uroczystości jest wiele. Wystarczy po prostu wiedzieć, jaki efekt chce się osiągnąć i mieć dobry pomysł na wesele.