Bez kategorii

Mam już dość – drapie, gniecie, swędzi. Z jakiego materiału wybrać pościel

Źródło: https://nocneklimaty.pl/

Jakie tkaniny powstają z włókien bawełny

Flanela – Ma delikatny meszek, dzięki czemu jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Wynika to ze sposobu jej wykonania – efekt ten uzyskuje się poprzez drapanie tkaniny i jej przystrzyżenie. Ma wysokie właściwości termiczne. Dlatego szczególnie ceniona jest w zimowej porze. Zaleca się ją prać w 40 stopniach, w delikatnych detergentach z dodatkiem płynu zmiękczającego. Odpowiednia pielęgnacja może znacznie wydłużyć jej żywotność i zapobiegać blaknięciu kolorów. Choć jest dość trwała, to po dłuższym użytkowaniu może nieco się  mechacić. Ale nawet wtedy wystarczy ją oczyścić i będzie nam służyła dalej. W naszej ofercie możesz zakupić pościel flanelową, jak również prześcieradła flanelowe firmy Darymex. Tkaniny te są najwyższej jakości i posiadają certyfikat.

Satyna bawełniana – Odznacza się delikatnym połyskiem i jest bardzo przyjemna w dotyku, gładka i delikatna. Ponadto jest cieplejsza od satyny wykonywanej z włókien jedwabnych. Idealna na lato. Pięknie oddaje kolory, kiedy wykonana jest z wysokiej jakości włókien. Jest bezpieczna dla zdrowia i dla najmłodszych. Można ją prać w temperaturze 40 do 60 stopni – zawsze kieruj się informacją zamieszczoną na etykiecie pościeli. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę pościeli satynowej, również w wariancie ekskluzywnej pościeli z satyny bawełnianej. Dodatkowo kolekcję będziesz mógł/mogła uzupełnić eleganckimi prześcieradłami z satyny bawełnianiej.

Kora – Ma charakterystyczną strukturę, ala gofrowaną, przez swoje wklęsłe i wypukłe wybrzuszenia. Dzięki temu nie wymaga prasowania. Należy też do tańszych pościeli i można ją używać przez cały rok.

Dżersej (jersey) – Dobra jakościowo i mocna tkanina, a przy tym miękka. Jej gęsty splot przypomina splot płótna. Najlepiej prać ją w 40 stopniach. W naszej ofercie znajdziesz uszyte z niej prześcieradła firmy Darymex, posiadające certyfikat jakości. Jersey może być również wykonywany z włókien wełnianych.

Batyst – Bardzo lekka i delikatna tkanina. Idealna na upalne noce. Niestety nie należy do najtrwalszych. Wykonywana jest również z włókien lnianych.

Perkal – To jedna z najbardziej wartościowych i ekskluzywnych tkanin bawełnianych, o ciasnym splocie płóciennym. Gruba, przyjemna w dotyku i bardzo trwała – niestety, wymaga prasowania. Pościel perkalowa uznawana jest za taką, która zapewnia najlepszy komfort snu.

Adamaszek – Grupy, mocny materiał, często z błyszczącym wzorem. Jest bardzo trwały, choć sprawia wrażenie tkaniny delikatnej i lekkiej. Może być także wykonywany z włókien jedwabnych.

Mako – czyli tzw. bawełna egipska. To ekskluzywna tkanina, gruba, ciepła, o dobrej wentylacji. Odznacza się jednak odpowiednio wysoką ceną.