O inteligentnych domach mówi się sporo ostatnimi czasy. Tym mianem określa się szereg rozwiązań, które służą do zarządzania całym budynkiem. Z języka angielskiego jest to BMS, czyli Building Management System. Zaawansowane technologicznie systemy mają nie tylko zapewniać wygodę użytkowników, ale również ich bezpieczeństwo. Inteligentny budynek zyskuje na popularności nie tylko w sensie użyteczności publicznej, ale także w obiektach prywatnych.

Co znajduje się w inteligentnych domach?

Inteligentny budynek posiada szereg instalacji, które służą do kontrolowania sytuacji w domu nawet wówczas, kiedy nie ma w nim domowników, zapewniają bezpieczeństwo, przyczyniają się do oszczędzania energii czy proponują wiele komfortowych rozwiązań dla użytkowników. Wśród inteligentnych systemów można wymienić automatyczne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy odsłanianiem/zasłanianiem rolet i żaluzji. Inteligentny budynek posiada ponadto nowoczesne systemu monitoringu i alarmy, które załączają się samodzielnie. Systemy te mogą być programowane automatycznie lub są wygodnie sterowane za pomocą smartfona czy tabletu.

Czy warto inwestować w nowoczesne systemy?

Z pewnością warto korzystać z dobrodziejstwa BMS, który może znacznie ułatwić korzystanie z domu, pozwalając na oszczędność czasu i pieniędzy. Tego typu rozwiązania idealnie sprawdzają się w proekologicznych domach, w których duże znaczenie przykłada się do oszczędzania energii. Intuicyjne sterowanie sprawia, że systemy “dopasowują się” do rytmu życia mieszkańców domu.