Warning: The magic method WPS\WPS_Hide_Login\Singleton::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/rolnictwolanding/domains/region.info.pl/public_html/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/singleton.php on line 61 Czy warto przeprowadzać dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów? | Region Info
Aktualności

Czy warto przeprowadzać dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Dzięki przeprowadzeniu dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów następuje wymiana całego oleju. Tradycyjne metody zmiany płynów gwarantują zmianę maksymalnie 60% oleju znajdującego się w układzie, co powoduje zmieszanie się starego oleju z nowym.

Na czym polega przewaga dynamicznej wymiany oleju?

Wielu kierowców myśli, że wymiana oleju w samochodach z automatyczną skrzynią biegów nie jest potrzebna. Jednak nie jest to prawdą. Wymiana płynów eksploatacyjnych w każdym pojeździe ma wielkie znaczenie, ponieważ dochodzi do przenoszenia ogromnych obciążeń z silnika na koła.

Przeprowadzając dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów, należy wyczyścić układ olejowy i kanały skrzyni biegów. Usunięty zostaje stary olej oraz osad a w to miejsce wlewany jest środek zgodny z zaleceniami producenta. Kolejnym krokiem jest wymiana filtra, co sprawia, że skrzynia biegów wraca do pracy w pierwotnych ustawieniach. Kierowca od razu odczuje różnicę. Wzrośnie płynność jazdy a także biegi będą zmieniane cicho i bez opóźnień. Zniknie uciążliwe szarpanie skrzynią biegów.

W automatycznej skrzyni biegów olej pracuje w uciążliwych warunkach a jego funkcje nie kończą się na smarowaniu poszczególnych elementów. Powinien on także odprowadzać ciepło i chłodzić skrzynię biegów. Z tych względów szybciej traci swoje właściwości. Przedostaje się przez cienkie kanaliki, co ułatwia odkładanie się osadu. Degradacja oleju powoduje gorszą pracę skrzyni biegów a niezwracanie uwagi na takie objawy prowadzą do kosztownej awarii silnika.

Więcej informacji na https://dynamiczna-wymiana.pl/