Aktualności

Botki damskie do pracy, na co dzień i na specjalne okazje

Wśród tej jednej grupy butów spotkać można modele bardzo się od siebie różniące. Na które w pierwszej kolejności zwrócić uwagę? Wystarczy uwzględnić, na jakie okazje mają służyć buty, a wybór jest łatwiejszy. Potrzebne mogą być do pracy i na specjalne okazje oraz na czas wolny. Za każdym razem można wybrać botki, ale inne.

Klasyczne botki do pracy

Botki klasyczne i w spokojnym kolorze to idealny wybór do ubioru eleganckiego np. takiego, jaki nosi się w pracy. Poważne obuwie będzie idealny dopełnieniem takiej stylizacji. Elegancja wymaga, by obuwie miało obcas. Ze względów praktycznych lepiej, jak botki damskie mają obcasy niskie albo średnie niż wysokie. Wysokie obcasy z reguły też nie są dobrze widziane w pracy. Botki mogą być czarne, ponieważ takie są uniwersalne. Przynajmniej jedne czarne damskie botki powinny znajdować się w szafie każdej kobiety. Warto mieć i inną elegancką parę np. granatowe albo szare.

Obuwie pełne kobiecego charakteru

Botki ogólnie uchodzą za buty podkreślające kobiecy charakter ubioru. Można jednak znaleźć takie, które mocniej wyeksponują kobiecość. Więcej wdzięku mają botki na szpilce niż te na grubym obcasie. Kobiety, które preferują wygodę, też znajdą dla siebie botki damskie pełne wdzięku i kobiecości. Takie są one nawet na niskim obcasie, jeśli mają kolor czerwony, różowy albo fioletowy. Modny i kobiecy jest wzór w panterkę. Można też poszukać botków damskich z uroczymi, romantycznymi zdobieniami. Taka wyjątkowa para butów jest potrzebna na specjalne okazje. Przydadzą się na imprezy, przyjęcia, randkę.

Jakie buty damskie na czas wolny?

W wolnym czasie można chodzić w tych samych botkach, co na imprezę, czy do pracy. Jeszcze lepiej mieć dodatkową parę. Wybierając botki, trzeba zwrócić uwagę na wygodę. Powinny być płaskie albo mieć szeroki obcas. Nic nie szkodzi, jeśli będą masywne i mało kobiece. Takie buty są idealne do sportowych stylizacji. Można też poszukać botków z frędzlami.

Mając botki damskie w tych trzech stylach, zawsze znajdzie się idealne. Do każdego ubioru i na każdą okazję któreś z nich będą pasować. Czasem wybierze się czarne botki klasyczne, a czasem bordowe i na szpilce.