BMW, czyli Bayerische Motoren Werke, to niemiecka firma motoryzacyjna, która istnieje począwszy od 1916 roku. Zajmuje się ona produkcją motocykli, skuterów, samochodów osobowych oraz silników. W niniejszym artykule prezentujemy szereg najważniejszych informacji na temat tego popularnego koncernu motoryzacyjnego. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Historia firmy BMW

Firma motoryzacyjna BMW została założona według jej przedstawicieli przez dwie osoby: Karla Rappa oraz Gustava Otto. Mieli oni w Monachium na początku XX stulecia rozpocząć działalność gospodarczą w dziedzinie lotnictwa. Warto wiedzieć, że logo tego przedsiębiorstwa nie uległo żadnym dużym zmianom od momentu utworzenia firmy. Przedstawia ono stylizowany krąg śmigła w barwach Bawarii. Gustav Otto był niemieckim przemysłowcem i pilotem, pionierem lotnictwa.

Firma motoryzacyjna BMW zaczęła prężnie działać w kategorii samochodów osobowych w 1918 roku. W historycznej korespondencji BMW wspomina się użycie terminu “samochód” właśnie w tym roku, jednak nie ma tam żadnych szczegółów na ren temat. Wiadomo jednak, iż BMW produkowało silniki 4- oraz 2-cylindrowe dedykowane pojazdom rolniczym lat 20.

BMW Olsztyn

Jeśli chodzi o BMW Olsztyn jest jednym z wielu miast w Polsce, gdzie działają autoryzowane salony tej firmy motoryzacyjnej. Można tam zapoznać się ze specyfikacją techniczną ogromnej liczby samochodów BMW oraz zakupić taki, który nam się spodoba. Jeśli interesują nas auta BMW Olsztyn będzie bardzo dobrym miastem na zakup takiego samochodu.