Aktualności

Bagaznik samochodowy

Często narzekamy, że nasz bagażnik samochodowy jest zbyt mały i nie możemy pomieścić wszystkiego, co chcemy. Okazuje się jednak nierzadko, że wynika to ze zwykłego nieporządku. Warto więc posegregować wszystkie rzeczy, które wozimy w aucie. Może się okazać, że sporej części wcale nie potrzebujemy. Ich usunięcie spowoduje nie tylko odzyskanie miejsca, ale i przyczyni się do niższego spalania i lepszej dynamiki pojazdu.

Zazwyczaj bagażnik samochodowy posiada specjalne wnęki na schowanie gaśnicy i apteczki. Lewarek oraz trójkąt ostrzegawczy powinny natomiast leżeć we wnęce na koło zapasowe, w środku felgi. Jeżeli powyższe przedmioty walają nam się po całej powierzchni bagażnika, spróbujmy je schować tam, gdzie przewidziano na nie specjalną przestrzeń.

Jeżeli jednak i to nie wystarczy i po prostu obiektywnie nasz bagażnik samochodowy nie mieści wszystkiego, możemy wyposażyć się w dodatkową przestrzeń bagażową. Może to być specjalny rodzaj bagażnika (kufer) montowany na dachu, bądź wersja na hak holowniczy.