BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

Informacje w kategorii

Stypendia dla najlepszych sportowców w gminie Jasienica

W miniony piątek przyznano stypendia zawodnikom reprezentującym gminę Jasienica, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Samorząd wesprze dziesięciu zawodników, którzy co miesiąc otrzymają z gminnej kasy po 500 zł.

2018-02-19 | KOMENTARZE: 1 |

Nowy prezes Drzewiarza

Po 11 latach pracy w zarządzie Drzewiarza Jasienica Mirosław Łaciok (na zdjęciu) zrezygnował z funkcji prezesa. Stery w klubie obejmie Damian Zdolski.

2018-02-15 | KOMENTARZE: 15 |

GLKS Wilkowice nawiązał współpracę z Podbeskidziem

GLKS Wilkowice został klubem partnerskim Podbeskidzia. Osobą łączącą oba kluby jest Grzegorz Więzik, były zawodnik oraz skaut Podbeskidzia, który obecnie jest trenerem klubu z ligi okręgowej. To z jego inicjatywy prezes Tomasz Mikołajko spotkał się z sołtysem Wilkowic Ryszardem Rączką oraz dyrektorem GOSiR-u Markiem Kubicą w celu podpisania umowy o współpracy partnerskiej.

2018-02-14 | KOMENTARZE: 0 |

Polska zagra z Anglią w Bielsku-Białej

Stadion Miejski w Bielsku-Białej będzie areną miedzynarodowego meczu piłkarskiego. 22 marca na obiekcie przy Żywieckiej zmierzą się reprezentacje Polski i Anglii do lat 20. Mecz będzie rozgrywany w ramach turnieju Ośmiu Narodów.

2018-02-09 | KOMENTARZE: 0 |

O centymetry od podium

Uczeń SMS Szczyrk, Tomasz Pilch, zajął czwarte miejsce we wczorajszym konkursie indywidualnym Mistrzostw Świata Juniorów w Kanderstegu. Do podium naszemu juniorowi zabrakło dosłownie centymetrów.

2018-02-02 | KOMENTARZE: 0 |

Grek i Gruzin dołączyli do Podbeskidzia

W ostatnich dniach Podbeskidzie Bielsko-Biała zakontraktowało dwóch nowych zawodników. Do zespołu Adama Noconia dołączy Grek Mavroudis Bougaidis i Gruzin Guga Palavandishvili.

2018-01-24 | KOMENTARZE: 2 |

Blisko tysiąc judoków pod Dębowcem

Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK w dniach 13-14 stycznia 2016 roku organizuje Międzynarodowy Turniej Judo Dla Dzieci i Młodzieży „Pokonujemy Granice” oraz Camp-Randori, który odbędzie się w Bielsku-Białej na hali widowiskowo -sportowej „Pod Dębowcem”.

2018-01-12 | KOMENTARZE: 0 |

Szczyrkowianin mistrzem Polski

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozegrany został Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjny we wtorkowe popołudnie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince okazał się szczyrkowianin Stefan Hula, który o ponad 22 punkty pokonał srebrnego medalistę - Piotra Żyłę . Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Na szóstej pozycji sklasyfikowano Jakuba Wolnego z LKS Klimczok Bystra.

2017-12-27 | KOMENTARZE: 0 |

Podbeskidzie pojedzie do Turcji

4 stycznia drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała rozpocznie przygotowania do piłkarskiej wiosny. Pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na badania szybkościowe i wydolnościowe. W zimowych planach bielszczan jest m. in. zgrupowanie w Turcji.

2017-12-15 | KOMENTARZE: 2 |

Zawodnicy Klimczoka błyszczeli w Niemczech

W dniach 3-5 listopada 2017 roku w Bad Freenwalde (Niemcy) odbyły się zawody o Mistrzostwa Brandenburgii w skokach  narciarskich i kombinacji norweskiej. W zawodach, oprócz zawodników niemieckich, startowali też Łotysze oraz zawodnicy z Polski, m.in. z  Bystrej, Zakopanego, Szczyrku, Wisły czy Łodzi. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki z LKS Klimczok Bystra.

2017-11-10 | KOMENTARZE: 0 |

Sukces uczniów SMS Szczyrk

23 października w Rudzie Ślaskiej odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii szkół średnich uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk zdobyli złoty medal i tytuł mistrzów śląska, dziewczęta natomiast zajęły 4. miejsce.

2017-11-05 | KOMENTARZE: 0 |

Podbeskidzie remisuje z Rakowem

Dzisiaj o kolejne pierwszoligowe punkty walczyli piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tym razem rywalem drużyny Adama Noconia był Raków Częstochowa. Po przeciętnym widowisku padł remis 1:1.

2017-10-18 | KOMENTARZE: 0 |

Kibice dopisali, piłkarze zawiedli

Wczoraj piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała ulegli na własnym boisku GKS-owi Katowice 1:2. Podopieczni trenera Adama Noconia stracili gola decydującego o porażce w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Porażkę bielszczan obejrzała rekordowa ilość widzów, którzy na trybunach stawili się w liczbie 11 621.

2017-10-15 | KOMENTARZE: 0 |

Prezentacja siatkarek BKS

Siatkarska drużyna BKS Bielsko-Biała zostanie zaprezentowana w Centrum Handlowym Gemini Park. W sobotę, 14 października zawodniczki zaprezentują się przed kibicami oraz przedstawią skład, a także zamierzenia na zbliżający się sezon Ligi Siatkówki Kobiet.

2017-10-13 | KOMENTARZE: 0 |

Kocian definitywnie rozstał się z Podbeskidziem

W tym tygodniu klub TS Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończył współpracę z trenerem Janem Kocianem. Miejsce Słowaka zajmie Adam Nocoń, który z powodzeniem prowadził drużynę w ostatnich kilku meczach.

2017-10-06 | KOMENTARZE: 0 |

Górale pokonali Miedź

Wczoraj piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali na wyjeździe Miedź Legnica. Podopieczni Adama Noconia odnieśli czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie i do lidera, Odry Opole, bielszczanie tracą sześć punktów.

2017-09-24 | KOMENTARZE: 0 |

Podbeskidzie podnosi się z kolan

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrali trzeci kolejny mecz przed własną publicznością. W każdej z tych potyczek bielszczanie zachowali czyste konto. Dzisiaj podopieczni Adama Noconia odprawili z kwitkiem Pogoń Siedlce.

2017-09-16 | KOMENTARZE: 0 |

Drugie zwycięstwo w sezonie

Po katastrofalnej grze w Łęcznej i porażce z tamtejszym Górnikiem, dla piłkarzy Podbeskidzia wreszcie zaświeciło słońce w szarej rzeczywistości zaplecza ekstraklasy. Podopieczni Adama Noconia pokonali wczoraj przed własną publicznością Olimpię Grudziądz i tym samym zaliczyli drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie.

2017-09-14 | KOMENTARZE: 0 |

Czechowickie kajaki wracają do światowej elity

Marcin Grzybowski, zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice, stanął w miniony weekend na drugim miejscu podium Mistrzostw Świata, które odbywały się w czeskich Racicach.

2017-08-30 | KOMENTARZE: 0 |

XVI Międzynarodowy Turniej Siatkarski Beskidy 2017

W dniach 1-2 września w hali pod Dębowcem odbędzie się XVI Międzynarodowy Turniej Siatkarski Beskidy 2017. Oprócz drużyny BBTS Bielsko-Biała w rozgrywkach wezmą udział zespoły: VK Ostrava, SPU Nitra oraz GKS Katowice.