BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Piękny gest Przemysława Niemca (film)

Wczorajszy 3.etap Tour de Pologne wiódł przez rodzinne strony Przemysława Niemca, który pochodzi z Pisarzowic. Właśnie w tej miejscowości kolarz na chwilę przystanął i przywitał się z najbliższymi.

 

Przemysław Niemiec to jeden z czołowych kolarzy w naszym kraju. Aktualnie reprezentuje barwy zawodowej grupy UCI WorldTeams UAE Team Emirates. W minionych latach Niemiec zaliczył wiele udanych startów. W 2008 roku wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, podczas których zajął 16. pozycję (najwyższe wśród Polaków) w wyścigu ze startu wspólnego. Po późniejszej dyskwalifikacji Davide Rebellina przesunięto go na miejsce 15. Na swoim koncie 37-letni sportowiec ma m.in. etapowe zwycięstwo w prestiżowym wyścigu Vuelta a Espana (2014), triumf Route du Sud (2009) i 6.pozycję w wyścigu Giro d’Italia (2013 ). Za zasługi dla polskiego kolarstwa, za znaczące osiągnięcia sportowe 20 października 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi.

W tym roku jazdę Przemysława Niemca możemy podziwiać na trasie 74. Tour de Pologne, które z pewnością jest wyjątkowe dla kolarza z Pisarzowic. Nie dość, że to wielkie wydarzenie sportowe gościło ostatnio na szosach Podbeskidzia w 1998 r., to na dodatek wczorajszy trzeci etap wyścigu z Jaworzna do Szczyrku wiódł ulicami jego rodzinnej miejscowości, a wzdłuż trasy dopingowała go liczna rzesza kibiców. Gdy rozpędzony peleton przejeżdżał przez Pisarzowice, Niemiec na moment przystanął i serdecznie wyściskał się z rodziną, co obrazuje załączony materiał filmowy (źródło: Facebook Przemysława Niemca).

Na mecie w Szczyrku Niemiec uplasował się na 51.miejscu ze stratą 3 min 58 s do zwycięzcy etapu, Belga Dylana Teunsa. W klasyfikacji generalnej wyścigu kolarz z naszego regionu zajmuje 49. pozycję ze stratą 4 min 14 s do przewodzącego w stawce Słowaka Petera Sagana. Dzisiaj kolarze zmierzą się na 4.etapie TdP, który prowadzi z Zawiercia do Zabrza i liczy 238 km.

Zdjęcie: Tour de Pologne(FB)dodano: 2017-08-01 | autor: Region
 
 
Bernard
Aga, informacja o krzyżu od Bronka znajduje się nawet na Wikipedii. Jak ktoś chce uprawiać politykę POPiSowską i widzieć wszędzie te zgniłe relacje to je zobaczy nawet w odchodach, bo PiS to gówno mniej śmierdzące niż łajno PO śmierdzace najgorszym rynsztokiem, itd. itp. Rzygać się chce.
2017-08-07
 
Aga
niby co ma boleć? autor niepotrzebnie wplątuje politykę do sportu i spokojnego życia w Gminie Wilamowice, a to że kadencja tego gościa była totalnie nieudana to druga sprawa. jak to mówił krul Europy: nie róbmy polityki, budujmy mosty :D
2017-08-07
 
Wilamowianin
Aga- obciach to to, co ty wypisujesz. To jest prawda, że otrzymał ten medal od prezydenta, czy to Cię tak boli?
2017-08-06
 
Andy
dajcie już spokój z PO, było minęło, Polacy już nie popełnią tego błędu i nie wybiorą takich oszołomów, co do medalu, który odebrał Przemek pewno też bym odebrał choć Bronka nie szanuję.
2017-08-02
 
Paskudne trolle
Ola, zamilcz na wieki, boś głupia jak but. Co do Bronka, to był prezydentem i nie da się tego wymazać z historii, choć niektórzy mają zakusy, żeby z kart historii wymazywać pewne niewygodne fakty, np. o nazistowskiej III rzeszy...Ta publikacja dotyczy sprawy przyjemnej, więc nie siejcie trolle defetyzmu.
2017-08-02
 
Ola
Jaki gest każdy tak robi jak peleton wyhamował każdy się zatrzyma i ucałuje swoich .
2017-08-02
 
Aga
nie wygłupiajcie się z tym Bronkiem, usuńcie ten fragment, przecież to obciach
2017-08-02
 
Aga
o Bronku by nie wspominał bo to nie jest zaszczyt od niego coś dostać, on zazwyczaj kradnie, nawet sokowirówki i obrazy :D dla Przemka brawa !
2017-08-01
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.