BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

sport

Nasi na Igrzyskach

We Wrocławiu od 20 lipca rozgrywane są Igrzyska Dyscyplin Nieolimpijskich The World Games 2017.Biało-czerwonych reprezentuje 291 zawodników. Oprócz nich jest jeszcze 101 osób współpracujących, łącznie 392 osoby. Jedną z dyscyplin, które będą tam rozgrywane jest kajak polo, a w związku z tym w stolicy Dolnego Śląska nie zabraknie reprezentantów UKS Set Kaniów.

Powołania na tę prestiżową imprezę otrzymali: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominika Sojka, Sandra Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Borys Zubczewski i Arkadiusz Pilarz. Razem z zawodniczkami i zawodnikami UKS Set Kaniów obecni są trenerzy: Katarzyna i Dariusz Pilarz.

Warto podkreślić, że 15-letnia Dominika Sojka jest najmłodszą uczestniczką w całej reprezentacji Polski, a być może i najmłodszą uczestniczką The World Games 2017. To nie wszyscy mieszkańcy Czechowic-Dziedzic i gminy Bestwina, którzy uczestniczą w The World Games. Bardzo ważną funkcję pełni Szymon Maślanka, który od kilku miesięcy codziennie nadzoruje przygotowanie obiektów oraz zabezpieczenie od strony technicznej i organizacyjnej przeprowadzenie zawodów kajak polo. Ponadto wolontariuszami są jeszcze Dominika Spętany i Tomasz Hoffmann. Kajakarze kajak polo w barwach biało – czerwonych zagrają z sześcioma najlepszymi drużynami świata w dniach 28 – 30 lipca.

Transmisje TWG’ 2017 obejrzeć można na sportowych antenach Polsatu.

 dodano: 2017-07-25 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.146 sek.