BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Od Annasza do Kajfasza

Do kogo należy chodnik przy drodze powiatowej? Choć pytanie brzmi absurdalnie, bo wskazuje jednocześnie odpowiedź, to jednak zadają go sobie mieszkańcy ulicy Cisowej w Jaworzu, którzy oczekują uzupełnienia brakującego fragmentu chodnika. Gdy pytają o tę kwestię w Starostwie Powiatowym, to są odsyłani do Urzędu Gminy. Gdy zaś pytają w gminie, o to do kogo mają się zwrócić, pada odpowiedź, że do powiatu.

- Czy chodnik przy drodze powiatowej, a droga powiatowa biegnie przez teren gminy, może być remontowany tylko przez gminę czy musi być remontowany przez powiat? – zastanawiała się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jaworze członkini tego gremium Janina Holeksa. - Sprawa dotyczy ulicy Cisowej gdzie mieszkańcy zaczęli „deptać za chodnikiem”. Mowa o odcinku drogi od skrzyżowania w Jasienicy do kapliczki w Jaworzu Nałężu. Tam jest wyrwa. Otrzymałam ostatnio odpowiedź na komisji, że może to wykonać tylko gmina. Mam nagranie dźwiękowe z posiedzenia komisji. Ja w tym momencie zgłupiałam. Mieszkańcy nie wiedzą do kogo mają się zwrócić. Napisali pismo do Starostwa Powiatowego żeby uzupełnić część chodnika. Mieszkańcy otrzymali odpowiedź, że to leży w gestii wójta, a wójt napisał, że chodnik leży przy drodze powiatowej. Chciałabym jednak wiedzieć jak to wygląda prawnie? – pytała radna. - Pani sama sobie odpowiedziała na to pytanie. Jeżeli jest droga powiatowa, to odpowiada za nią powiat – krótko zakomunikował wójt Jaworza, Radosław Ostałkiewicz.

Dodajmy, że w bielskim Starostwie Powiatowym istnieje niepisana zasada, iż inwestycje na drogach powiatowych realizują na ogół wspólnie samorządy: gminny i powiatowy. Tak jest np. z trwającą przebudową „starej Cieszyńskiej”. Przedsięwzięcie to finansują trzy samorządy – gminy Jasienica i Jaworze oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.dodano: 2017-07-06 | autor: Region
 
 
on
Wedłóg danych z BIP Urzędu Gminy Jaworze chodnik który jest wybudowany to własność gminy. (Inwestycja realizowana jest jako część projektu kluczowego Rozwój infrastruktury turystycznej Subregionu Południowego - zadanie pn. Budowa infrastruktury okołoturystycznej (ścieżki piesze i rowerowe wraz z parkingiem) w Gminie Jaworze (etapIII Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Cisowej) ze środkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.)
2017-07-09
 
nic
widać że wójt żyje w paranoii.
2017-07-07
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.