BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Uczniowie zebrali 230 tys. zł dla hospicjum

W ubiegłą środę odbyło się uroczyste  podsumowanie akcji „Pola Nadziei”, którą w naszym regionie prowadziło Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej. Ta ogólnopolska akcja  odbywała się pod hasłem „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”. W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie szkół zaangażowanych w tę szczytną akcję.

W tym roku do programu „Pola Nadziei” zgłosiło się 85 szkół, które zebrały  kwotę ponad 230 tys. zł. Pozwoliła ona na pokrycie blisko 20% wydatków związanych z utrzymaniem prowadzonego przez Stowarzyszenie hospicjum (okres od października do maja). Uczniowie w ramach realizacji wszystkich 13 edycji programu wpłacili na konto Stowarzyszenia ponad 2 mln zł. przeprowadzając wiele akcji na ten cel jak: jasełka, kiermasze prac uczniów, ciast, kwesty w supermarketach, pod kościołami rzymsko-katolickimi i ewangelicko-augsburskimi, pikniki rodzinne itp.  - Gorąco dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w tą akcję. Staramy się, aby nasze hospicjum zapewniło terminalnie chorym niezbędną opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową, pomoc wolontariuszy oraz wsparcie psychologiczne i duchowe dla chorego i jego rodziny.  Pomoc, którą otrzymujemy od Was kochani uczniowie i nauczyciele była i jest dla nas bezcenna – mówiła w czasie podsumowania trzynastej edycji akcji prezes Stowarzyszenia Grażyna Chorąży.

Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości przyznano także tytuły Honorowych Członków Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego. W tym roku wśród uhonorowanych osób znalazła się radna Rady Miejskiej Agnieszka Gorgoń-Komor.

Źródło: UM Bielsko-Białadodano: 2017-06-17 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.107 sek.