BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Czy PiS i PO mają konkretną propozycję dla miasta?

Stowarzyszenie Niezależni.BB wysłało dziś listy do bielskich władz Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości będące odpowiedzią na rozpoczęcie przez te partie kampanii przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Początek kampanii pokazuje smutną perspektywę dla mieszkańców Bielska-Białej. Niezależni.BB chcą to zmienić i proponują - zamiast skupiania się na partyjnych sporach – poważną dyskusję dotyczącą spraw lokalnych. Aby tak się stało, w swoich listach Niezależni.BB zadali obu partiom publicznie pytania związane z Bielskiem-Białą, z prośbą o przedstawienie stanowiska obu ugrupowań.

Przypomnijmy, że najpierw Jarosław Klimaszewski, szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej zaproponował, wyłącznie poprzez media, koalicję w Bielsku-Białej, której głównym i właściwie jedynym spoiwem miał być tzw. „antyPiS”. W odpowiedzi na tę inicjatywę bielski PiS, reprezentowany przez Przemysława Drabka, publicznie postawił lokalnej Platformie pytania o stanowisko w sprawach, które w ogóle nie leżą w kompetencji samorządu: przyjęcia do Polski imigrantów, programu 500+ oraz wieku emerytalnego.

W wymienionych listach nie przedstawiono żadnych pomysłów ani propozycji rozwoju Bielska-Białej. Pokazuje to wyraźnie, że ani rządząca w mieście PO ani lokalny PiS nie prowadzą merytorycznej dyskusji o problemach miasta, a jedynie próbują wciągnąć bielszczan do partyjnych kłótni  – piszą Niezależni.BB w listach skierowanych do Klimaszewskiego i Drabka.

Niezależni.BB, jako stowarzyszenie wolne od wpływów partii politycznych, skupia się na sprawach lokalnych. Stoi na stanowisku, że spory partyjne powinny być toczone w Sejmie, nie w samorządzie. Spory w samorządzie, choć nieuniknione, powinny dotyczyć spraw lokalnych, leżących w kompetencjach samorządu i ważnych dla mieszkańców.

Dlatego w listach zawarte zostały pytania związane z Bielskiem-Białą, z prośbą o przedstawienie stanowiska obu ugrupowań.

Jakie jest Państwa stanowisko w sprawie jawności posiedzeń i tworzeniu stenogramów z posiedzeń komisji Rady Miejskiej?

Czy jesteście za uczestnictwem przedstawicieli organizacji społecznych w posiedzeniach komisji Rady Miejskiej?

Jakie jest Państwa stanowisko w sprawie oddania radom osiedli dodatkowych środków finansowych, przeznaczonych na remonty obiektów osiedlowych (jezdnie, chodniki, place zabaw i inne)?

Czy uważacie Państwo, że potrzebne jest zwiększenie środków na walkę ze smogiem, stanowiącym jedno z głównych zagrożeń dla zdrowia i życia mieszkańców?

Czy uważacie że komunikacja publiczna w mieście działa dobrze i spełnia swoją rolę? Jeśli nie, to jakie działania zamierzacie podjąć by zaczęła funkcjonować w sposób nowoczesny i przyjazny mieszkańcom?

Jakie jest Państwa stanowisko w sprawie przebudowy ul. Cieszyńskiej?

Jakie jest wasze stanowisko w sprawie strefy przemysłowej w Lipniku?

Czy uważacie Państwo, że Bielsko-Biała należycie dba o młodych mieszkańców miasta, współtworząc dla nich warunki do pozostania w mieście po zakończeniu nauki?

Zdaniem Niezależnych.BB poważna dyskusja o samorządzie powinna dotyczyć spraw lokalnych, a nie skupiać się na partyjnych sporach. Oczekujemy, że PO i PiS choć na chwilę przerwą kłótnie, skupią się na mieszkańcach Bielska-Białej  i odpowiedzą publicznie na nasze pytania, co umożliwi rozpoczęcie prawdziwej debaty na temat przyszłości miasta - napisali Niezależni.BB w listach.dodano: 2017-06-16 | autor: Region
 
 
z boku
No tak, są tacy jak nou, co wolą ad personam, miast ad meritum. To taki folklor internetowy. Zawsze można się ubawić.
2017-06-23
 
nou
@ktosiek .Ogarnij się sam.Za cienki jesteś,w uszach.
2017-06-21
 
ktosiek
@nou - mam wrażenie, że jednak nie ogarniasz. Szkoda, bo już myślałem, że natrafiłem na kogoś, z kim warto się przekomarzać. Żegnaj.
2017-06-21
 
nou
@ktosiek.Nawet szlachetnego aforyzmu S.Guitry nie zrozumiałeś.Tacy jak ty już tak mają.
2017-06-20
 
ktosiek
@nou, dziękuję za zaliczenie do szacownego grona razem z aktorami - ale to naprawdę zbytek łaski.
2017-06-20
 
nou
@ktosiek. SACHA GUITRY powiedział : " Wszyscy ludzie to komedianci.Z wyjątkiem może kilku aktorów ".Oczywiście nie wyłączając ciebie.
2017-06-19
 
ktosiek
Pajacyku (trzeci) - chyba niczego nie zrozumiałeś. Toż właśnie chodzi o to, by prezentować swoje pomysły, a tutaj o nich dyskutować, zamiast przerzucać się wzajemnie inwektywami, jak te dwa pajace (nou i yes).
2017-06-19
 
trzeci pajac
ktosiek, ale czy to zarzut? Jak chcesz uprawiać politykę, nawet lokalną? Przecież nie w ciszy na cmentarzu. Taki jest współczesny świat, zdominowany przez media. Masz jakieś pomysły to musisz się z nimi przebić do opinii publicznej, która raczej nie czyta ekspertyz ani wielostronicowych programów partyjnych. Niezależni to grupa polityczna, chcą startować w wyborach, więc pretensje do nich że chcą pokazać się z dobrej strony są raczej niepoważne, nie sądzisz?
2017-06-18
 
ktosiek
No i tak to mamy. Są tacy, co dyskutują o sprawach ważnych dla miasta, ale też i tacy, co wolą o smarkach. Szkoda na nich czasu i atłasu. A teraz do rzeczy - chyba najbliższy rzeczywistej oceny sytuacji jest ten wkurzony. Tzw. niezależnych widać tylko tam, gdzie mają nadzieję coś ugrać.
2017-06-18
 
nou
Dziękuję za utarcie nosa. Lubię takich,którzy chcą utrzeć cudzy nos.Nawet takich co potem te dwa palce wycierają w tył spodni.To jest ta wyższa kasta z lepszego świata co umie posługiwać się widelcem.Widać,że również potrafi wycierać wydzieliny z cudzych nosów.Gratulacje za tę umiejętność.
2017-06-18
 
ktosiek
Redakcja mogłaby zablokować tych dwóch wzajemnie przerzucających się inwektywami pajaców, którzy nic merytorycznego, związanego z treścią artykułu nie piszą.
2017-06-18
 
yes
Bez dwóch zdań, masz rację. Oczywiście masz prawo do popisywania się każdą głupotą. Masz anonimowe prawo do obrażania innych, do wydawania sądów tyleż generalnych co nie zakotwiczonych w rzeczywistości. Masz prawo nie czuć wstydu za swoje wypociny. Masz prawo. Taki jest internet. A ja mam prawo cię ocenić. Jakbyś swoje sądy zachował dla siebie, nie musiałbyś czytać moich. A jak wysunąłeś nos ze swojego zakamarka, to się licz że ci go ktoś utrze
2017-06-18
 
nou
yes.Moją ocenę zostaw mnie. Mam takie samo prawo do oceny jak inni.Co mogę ,a co nie to nie jest twój interes. Jak kto jest cyniczny i zepsuty to najlepiej widać u obecnie rządzących.Twój rezonerski ton świadczy o twojej szczególnej bufonadzie.Możesz to swoje wysokie mniemanie o własnej osobie pielęgnować dalej.Tak jak chwasty.
2017-06-17
 
yes
Nou, nie możesz oceniać wszystkich według własnych standardów, nie wszyscy są tak zepsuci i cyniczni jak ty. Świat jest lepszy niż twój umysł i sumienie :-)
2017-06-17
 
nou
Dlatego ta zgraja ciągle kombinuje jak być stale u korytka.O niczym innym nie myślą !. Wszyscy bez wyjątku,bo wiedzą gdzie stoją konfitury. Stad te przefarbowania partyjne i niby niezależność.Fakt,obecnie niezależność,bo nie jest się przy korycie.
2017-06-17
 
yes
A Duda czy nie był w Unii Wolności? A połowa PiS czy nie była w PZPR? Wymieniać dalej?
2017-06-17
 
nou
Czy w Niezależnych.BB nie ma popłuczyn jako członków dawnych partii ? Są,tylko obecnie chcą się przefarbować i znów dorwać się do jakiegokolwiek korytka jako niby niezależni.
2017-06-17
 
wkurzony
Oho! Ci tzw. Niezależni znowu próbują mieszać i lokalne konflikty rozgrywać dla swoich interesów. O cóż im chodzi? Przecież posiedzenia komisji rady są jawne, każdy może przyjść na nie - no i nie podejrzewam, by nie były protokołowane. Każdy, to znaczy każdy - a więc także przeciętny mieszkaniec i przedstawiciel organizacji społecznych. Z tego co wiem, to PiS "od zawsze" walczył o zwiększenie kasy dla rad osiedli - teraz ci niezależni wchodzą w jego buty. Walka ze smogiem - po cóż to w ich pytaniach? Wszak każdy wie, że trzeba coś z tym zrobić, ale decyzje muszą zapadać wyżej, w centrali - która powinna stwarzać odpowiednie podstawy prawne. Z drugiej strony miasto tylko dmie w trąby, jak to intensywnie działa, a efektów ani widu, ani słychu. Z komunikacją to się chyba nieco spóźnili - MZD i MZK ponoć pracują nad bardzo poważnymi zmianami w tej materii. Trzeba rozpoznać jaki jest cel i poczekać na efekty, a nie mieszać. Cieszyńska? Zdecydowanie powinna być przebudowana i to bez względu na postawę kilku krzykaczy i próbę zbijania na nich kapitału politycznego przez tych niezależnych. Ta inwestycja jest jak najbardziej miastu potrzebna, Ze strefą w Lipniku też się spóźnili - rozmowy pomiędzy władzą z ratusza i przedstawicielami Lipnika się toczą i chyba zbliżają do pewnego konsensusu. Było ponoć ostatnio spotkanie w tej sprawie, a podobno nie było na nim pani radnej reprezentującej Niezależnych - pewnie to olała, bo nie pozwolono jej nagrywać spotkania poprzedniego. To takie typowe dla tego ugrupowania - tam idą, gdzie można zamieszać.
2017-06-17
 
Ahmen z PO
jak sympatyk PO mogę powiedzieć że mamy liczne plany dla naszego kochanego miasta. Karpackie - 1000 muzułmanów, Beskidzkie 1200 muzułmanów, Złote Łany - 600 muzułmanów, Sarni Stok - 400 muzułmanów, Hałcnów - przeróbka Bazyliki na meczet oraz 700 muzułmanów. My kochamy Polskę !
2017-06-16
 
LocalPatroit
Brawo ! Nareszcie ktoś myśli o ludziach a nie o posadkach dla siebie!
2017-06-16
1 2 Nastpne

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.147 sek.