BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

sport

Odważniej postawią na młodzież?

Robert Gumny, Szymon Lewicki, Jozef Dolny i  Martin Baran – to piłkarze, którzy właśnie zakończyli swoją przygodę z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Być może w bielskim klubie wreszcie więcej szans na grę otrzyma miejscowa młodzież.

 

Zakończyło się półroczne wypożyczenie Roberta Gumnego, który wraca do macierzystego Lecha Poznań, jednak nadal prowadzone są rozmowy w sprawie jego dalszej gry dla TSP. Wiosną Gumny był podstawowym zawodnikiem zespołu Jana Kociana, rozegrał 14 spotkań od pierwszej do ostatniej minuty, w których zdobył dwie bramki. Jedyna absencja „Gumy” w 23 kolejce Nice 1 Ligi spowodowana była powołaniem do młodzieżowej reprezentacji kraju.

Na wypożyczeniu w Bielsku-Białej przebywał też Szymon Lewicki, zawodnik Arki Gdynia. Podbeskidzie nie zdecydowało się skorzystać z prawa pierwokupu, zatem „Lewy” wraca do swojego klubu. Król strzelców zaplecza ekstraklasy w sezonie 2015/16 potwierdził skuteczność także w zakończonych rozgrywkach, w których był najlepszym snajperem Górali z dziewięcioma bramkami w 24 meczach.

Najlepszym strzelcem, ale w drużynie rezerw, był za toJozef Dolny, któremu wraz z końcem czerwca wygaśnie kontrakt z Podbeskidziem, klub zadecydował, że umowa ta nie będzie kontynuowana. Dolny wystąpił w 11 meczach Podbeskidzia, w tym w czterech jako zawodnik pierwszego składu, był natomiast czołową postacią drużyny rezerw, w której zdobył dziesięć bramek.

Z końcem miesiąca kończy się także kontrakt pomiędzy klubem a Martinem Baranem. Były stoper m. in. Polonii Bytom i Jagiellonii Białystok zakończonego sezonu nie może uznać za udany ze względu na prześladujące go kontuzje. 29-latek zaledwie pięć razy wystąpił w barwach Podbeskidzia, ostatni raz jeszcze we wrześniu ubiegłego roku w meczu przeciwko Wiśle Puławy.

W grupie zawodników udostępnionych na wypożyczenie znaleźli się głównie gracze drugiego zespołu: MaciejFelsch, Arkadiusz Jaworski, Krzysztof Walkiewiczoraz Aleksander Chmielewski, który już ostatnio przebywał na wypożyczeniu w drużynie BKS Stal Bielsko-Biała.

Kilka dni wcześniej umowami z klubem związali się zawodnicy z rocznika 1998 Kacper Gach, Szymon Królak, Sebastian Smolarz oraz o rok młodszy Kacper Kostorz (na zdjęciu). - Są to zawodnicy, którzy występowali w drużynie juniorów, która wywalczyła mistrzostwo I wojewódzkiej ligi juniorów A1 i pokazali się z bardzo dobrej strony. Ich postawa w dużym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa dlatego solidnie zapracowali sobie na profesjonalne umowy. Będziemy się nadal przyglądać ich postępom, bo są to zawodnicy o dużym potencjale – mówi Andrzej Wyroba, koordynator Akademii Podbeskidzia - Kacper Kostorz zresztą już pokazał się w pierwszej drużynie, wystąpił w dwóch meczach, zdobył bramkę i na pewno stać go, podobnie jak pozostałych, na wiele.dodano: 2017-06-15 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.131 sek.