BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Tłumy na "Górce"

Ponad tysiąc widzów, 450 przedszkolaków uganiających się za piłką, w 36 drużynach, na 6 boiskach to najkrótszy zapis IX Przedszkoliady - Wiosna 2017.

O tym, że rozegrany w  niedzielę 11 czerwca turniej mini piłki nożnej, którego głównym organizatorem był Urząd Miejski przy współpracy z Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji  oraz Football Academy cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością świadczą jednak nie tylko rekordowe statystyki. W żaden sposób nie da się bowiem ująć emocji, które towarzyszą zarówno uczestnikom 90 meczów jak i ich najbliższym, którzy wspierali swoje dzieci i wnuki zachęcającymi okrzykami. Dodajmy, że pomiędzy spotkaniami na przedszkolaków czekały także inne atrakcje z malowaniem buziek, drużynowymi wyścigami na... nartach, grą w unihokeja i badmintona oraz dmuchaną zjeżdżalnią na czele.

Nie nudzili się także dorośli, którzy mogli spróbować swoich sił w konkursie celności strzałów. Najlepiej trafiali: Agnieszka Stańko, Małgorzata Huber i Monika Jagosz w rywalizacji pań oraz Marcin Zimny, Marcin Marek i Sebastian Czorny wśród panów. A skoro już mowa o najlepszych to dodajmy, że zwycięzcami rywalizacji na poszczególnych boiskach, które miały swoje nazwy zaczerpnięte z mapy... najlepszych piłkarskich ośrodków Europy, były: Przedszkole nr 43 na boisku Barcelona, Przedszkole nr 51 na boisku Londyn, Przedszkole nr 55 na boisku Madryt, Przedszkole nr 54 na boisku Monachium, Przedszkole Integracyjne nr 1 na boisku Turyn oraz Przedszkole nr 11 na boisku Bielsko-Biała. Ponadto specjalne wyróżnienie, za najliczniejszą reprezentację, otrzymało Przedszkole nr 29.

W tych zawodach nie było jednak pokonanych. Wszystkie placówki uczestniczące w turnieju zostały bowiem uhonorowane pucharami i dyplomami, a dzięki wsparciu sponsorów, każdy "minipiłkarz" otrzymał pamiątkową koszulkę oraz złoty medal. Wszyscy opuszczali więc stadion BBOSiR "Na Górce" zadowoleni i cieszyli się, że już za pięć miesięcy będą mogli wziąć udział w kolejnej zabawie, bo przed nami X edycja Przedszkoliady - Jesień 2017 w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia zobaczysz klikając tutaj.

Źródło: Um Bielsko-Białadodano: 2017-06-13 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.162 sek.