BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Przygotowania do paraliżu

Miejski Zarząd Dróg zakłada, że roboty związane z przebudową ulicy Krakowskiej będą realizowane odcinkami przy ruchu pojazdów odbywającym się wahadłowo, bez całkowitego zamykania ulicy. Mimo tego mieszkańcy Lipnika i okolic już są pełni niepokoju i obawiają się wzmożonego ruchu na alternatywnych dla Krakowskiej drogach.

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej Bielska-Biała, członkini tego gremium, Małgorzata Zarębska, złożyła interpelację w sprawie ruchu objazdowego w związku z remontem ulicy Krakowskiej. Radna pytała w jaki sposób zostanie rozwiązany problem dużego natężenia ruchu na ulicy Lipnickiej, wynikający z przebudowy ulicy Krakowskiej. Próbowała też dociec, czy przewidziano stworzenie odpowiedniego ruchu objazdowego i którędy będzie on przebiegał.              

- Było spotkanie w tej sprawie w Radzie Osiedla Lipnik – przypomniał w czasie majowej sesji zastępca prezydenta miasta, Lubomir Zawierucha. - Rozesłaliśmy do różnych służb uzyskane tam postulaty związane z przebudową Krakowskiej. Rzeczywiście, ulicami Lipnicką i Polną będzie koncentrował się ruch w kierunku wschodnim. Odpowiednie służby zgłoszą swoje uwagi do 22 czerwca. Trzeba zorganizować ruch tak, aby był bezpieczny a jednocześnie żeby parametry techniczne tych ulic przystosować do wzmożonego ruchu jeszcze przed rozbudową ulicy Krakowskiej. Wszystko zostanie skonsultowane z mieszkańcami przed przystąpieniem do prac – deklarował Zawierucha.

Radna Zarębska doczekała się również odpowiedzi na piśmie na swoją interpelację. Jak informuje inny z zastępców prezydenta miasta, Przemysław Kamiński, projekt organizacji ruchu na czas robót budowlanych dla rozbudowy ulic Krakowskiej i Żywieckiej jeszcze nie został wykonany. Obecnie trwają procedury zmierzające do wyłonienia wykonawcy robót budowanych, a jednym z kryteriów oceny oferty będzie sporządzony przez nich projekt organizacji ruchu. Jak czytamy w piśmie Kamińskiego, Miejski Zarząd Dróg zakłada, że roboty będą realizowane odcinkami przy ruchu pojazdów odbywającym się wahadłowo, bez całkowitego zamykania ulicy Krakowskiej. – Oczywiście kierowcy będą szukali innej, dogodnej dla siebie drogi, np. ulicy Lipnickiej i Polnej lub ul. Witosa i Wyzwolenia – stwierdza zastępca prezydenta Jacka Krywulta. Ponadto Kamiński informuje radną, iż ulica Lipnicka nie wymaga zmian związanych ze zwiększonym natężeniem ruchu. Inaczej rzecz się ma co do ulicy Polnej, gdzie należy podjąć prace zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Jednocześnie urzędnik zapewnił, iż w czerwcu zostanie zorganizowane spotkanie w ratuszu z udziałem przedstawicieli mieszkańców oraz odpowiednich służb celem ustalenia przebiegu objazdów.

Więcej o przebudowie ulic Krakowskiej i Żywieckiej przeczytasz klikając tutaj.

Zdjęcie: Google Mapsdodano: 2017-06-12 | autor: Region
 
 
Lipnik
Zastepcy prezydenta chwała się spotkaniem w radzie osiedla na które nie raczyli przyjść. Dobrze że choć MZD było godnie reprezentowane. Niestety władza dotąd nie widziała zagrożenia. No bo przecież jeszcze nie ma paralizu wiec niby dlaczego się martwimy? Tylko na co mamy czekać? Każdy kto nawet dziś jeździ Krakowską wie że będzie masakra. Nie trudno to przewidzieć. Wiec oczekujemy rozwiązania zanim czesc miasta stanie w korku albo ktoś zostanie potrącony.
2017-06-13
 
mieszkaniec ul.Jaworzańskiej
A co z chodnikiem przy ul.Jaworzańskiej?
2017-06-13
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.174 sek.