BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Doceniono rolników z Roztropic

Małżeństwo Łukasza i Izabeli Korzeniowskich, rolników z Roztropic, zajęło trzecie miejsce w regionalnym etapie XV Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” i weszło do finału wojewódzkiego.

 Państwo Korzeniowscy zajmują się rolniczą produkcją mieszaną – hodowlą bydła mlecznego oraz uprawą łąk i zbóż, na 16 ha. Zgłoszenia do etapu regionalnego nadesłało 22 właścicieli gospodarstw z terenów subregionu bielskiego i katowickiego województwa śląskiego. Finał tego etapu zorganizowano w katowickiej siedzibie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Troje właścicieli będzie rywalizowało w etapie wojewódzkim o możliwość udziału w finale ogólnopolskim, w którym główną nagrodą jest ciągnik rolniczy marki Ursus.

Finał wojewódzki konkursu odbędzie się 27 czerwca w Muzeum Medali im. Jana Pawła II w Częstochowie. Konkurs organizowany jest od 2003 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Państwową Inspekcją Pracy. Nad tegorocznym, jubileuszowym patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Źródło: UG Jasienicadodano: 2017-06-11 | autor: Region
 
 
CCCP
Piotrek ale będzie przy odbiorze nagród i prężył misiu muskuły i nastawiał pierś też do 199 oznaczenia
2017-06-18
 
Piotrek rolnik
Wielkie gratulację ,ale nie napisano że to wielka zasługa naszego misia to coś nie tak w tej gminie.
2017-06-16
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.152 sek.