BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Wyszedł ze szpitala i stracił orientację

Dziś rano około godz. 7.30 z oddziału szpitala w Wilkowicach oddalił się bez wiedzy lekarzy 55-letni pacjent. Mężczyzna zabrał swoje ubrania oraz rzeczy osobiste i oddalił się w nieznanym kierunku. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego - st.asp. Tomasza Szweda z Komisariatu Policji w Szczyrku – pacjent został odnaleziony już po około godzinie od zgłoszenia Policji przez personel szpitala jego zaginięcia.

Mężczyzna był chory i jak stwierdził lekarz, wyjście poza szpital stanowiło zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Dlatego policjant niezwłocznie podjął czynności w celu ustalenia gdzie przebywa zaginiony. 55-latek zabrał ze sobą telefon komórkowy, więc podjęto próby nawiązania z nim kontaktu telefonicznego, jednak pomimo odebrania rozmowy nie było z mężczyzną logicznego kontaktu. Co chwilę zmieniał zdanie na temat miejsca swojego aktualnego pobytu i wielokrotnie rozłączał rozmowę bez wyraźnego powodu. Dzielnicowy udał się w rejon Wilkowic i Rybarzowic, które to miejscowości wymieniał zaginiony, starając się utrzymywać z nim stały kontakt telefoniczny. Policjant dzwonił do mężczyzny kilkanaście razy, jednak za każdym razem otrzymywał inną, sprzeczną informację, która utrudniała podjęcie skutecznych działań. Każdorazowo dzielnicowy zachęcał 55-latka do poszukania w swoim otoczeniu jakichś ludzi. Po około godzinie zaginiony poinformował, że widzi w pobliżu trzech mężczyzn, w związku z czym st.asp. Tomasz Szwed polecił mu podejść do nich i przekazać jednemu z nich telefon. Dzielnicowy, w krótkiej rozmowie ustalił, że zagubiony pacjent znajduje się w Rybarzowicach i poprosił swojego rozmówcę o pozostanie z nim do jego przyjazdu. Dzielnicowy w ciągu kilku minut dotarł na miejsce i po konsultacji telefonicznej z lekarzem odwiózł osłabionego 55-latka z powrotem do szpitala, gdzie oddał go pod opiekę personelu medycznego.

Źródło: Policja Bielsko-Białadodano: 2017-06-06 | autor: Region
 
 
Tolo
We Wrocławiu to nawet awansują.
2017-06-07
 
Olo
w końcu porządna policja, nie jak wcześniej same leśne dziadki z poprzedniego systemu
2017-06-07
 
Bielszczanin
Tkich zaangażowanych w służbę policjantów powinno sie doceniać i nagradzać.
2017-06-06
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.084 sek.