BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Boski geniusz burmistrza

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic po wielu latach starań w końcu doczekali się decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przystąpieniu do budowy ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej nr 1.

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic, burmistrz Marian Błachut poinformował o odpowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na starania gminy związane z uwzględnieniem w planach budżetowych środków na budowę ekranów przeciwhałasowych wzdłuż DK1 w Czechowicach-Dziedzicach. W temat zaangażowani byli między innymi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bergel oraz radny Karol Bielas. Drugi z nich niemal na każdym posiedzeniu miejscowych radnych wnioskował o realizację tej inwestycji. Na ogół otrzymywał odpowiedź od burmistrza, iż przedsięwzięcie to nie należy do zakresu działań gminy, lecz leży w gestii zarządcy drogi. Tym razem Błachut miał dobre wieści. - W odpowiedzi na pismo z dnia10.03.2017 roku, GDDKiA Oddział w Katowicach informuje, że w chwili obecnej trwa przygotowanie zlecenia wykonania zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż DK1 w m. Czechowice-Dziedzice, wraz z opracowaniem kompleksowej aktualizacji opracowanej w 2011roku dokumentacji projektowej. Tutejszy Oddział posiada przyznane środki finansowe na rozpoczęcie realizacji ww. inwestycji – mówił burmistrz Błachut przytaczając treść pisma z GDDKiA. Prace związane z budową ekranów powinny rozpocząć się i zakończyć w 2018 roku.

W komentarzu do tej wieści, z lekka sarkastycznym, Karol Bielas powiedział, że „tak jak były minister Nowak uważał, że ówczesny premier obdarzony był przez Boga wielkim geniuszem, tak on uważa, że burmistrz również jest obdarzony geniuszem i ekrany zostaną wykonane". Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny powiedział, że pozostawi bez komentarza tak sformułowaną wypowiedź.

Zdjęcie: Wikipediadodano: 2017-06-03 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.