BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Wyremontują czechowicki plac autobusowy

Nakładem 1,7 mln zł zostanie przebudowany plac autobusowy w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja będzie realizowana w okresie wakacyjnym, a jej finisz zaplanowano jeszcze w tym roku.

W czasie majowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej oraz Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zastępca burmistrza, Maciej Kołoczek, informował o planach dotyczących realizacji zadania pn. „Przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach”. Zastępca Mariana Błachuta poinformował, iż w ramach inwestycji konieczne będzie zarezerwowanie w budżecie gminy 1,7 mln zł - w tym dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie 1,4 mn zł . Władze gminy planują zakończyć zadanie jeszcze w bieżącym roku. Jego realizacja odbywać ma się głównie w okresie wakacyjnym, ze względu na mniejszy ruch drogowy. Czas realizacji inwestycji zależny będzie między innymi od stanu instalacji elektrycznej znajdującej się pod obecną płytą dworca autobusowego. W ramach przedsięwzięcia wykonany zostanie całkowicie nowy układ komunikacyjny na placu - z czteroma peronami dla pasażerów wraz z kanałami jezdnymi dla autobusów oraz nowym wyjazdem i zjazdem z dróg publicznych. - Całość będzie dla użytkowników bardziej bezpieczna, czytelna i estetyczna – przekonuje Kołoczek. Jak informował urzędnik, inwestycja zakłada wykonanie całkowicie nowej podbudowy płyty dworca. Problem stanowić mogą jedynie niezinwentaryzowane media - niejednokrotnie w centrach miast występują instalacje nie uwzględnione na żadnych mapach. Do czasu rozstrzygnięcia przetargu, wyboru wykonawcy i rozpoczęcia realizacji zadania, są to jedynie spekulacje.

Zdjęcie: mapio.netdodano: 2017-06-03 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.084 sek.