BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Obwodnica Buczkowic z dofinansowaniem

Cztery projekty dotyczące budowy dróg wojewódzkich otrzymały pozytywną decyzję o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota ponad 300 mln zł zostanie przeznaczona na wybudowanie przeszło 17 km dróg o strategicznym znaczeniu dla komunikacji w regionie. Wśród zakwalifikowanych projektów znalazła się budowa obwodnicy Buczkowic, czyli łącznika drogi ekspresowe S1 i drogi wojewódzkiej nr 942.

Jak poinformował dzisiaj Urząd Marszałkowski w Katowicach, dofinansowanie dotyczy: dalszych prac związanych z budową Trasy N-S w Rudzie Śląskiej (ta docelowo ma połączyć się Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4), realizacji kolejnych etapów – nr 4 i 5 budowy Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna oraz budowy obwodnicy Buczkowic stanowiącej połączenie drogi ekspresowej S1 z drogą wojewódzką 942.

W dokumencie potwierdzającym przyznanie dofinansowania czytamy, iż na inwestycję związaną z budową drogi w gminie Buczkowice przeznaczono 48,7 mln zł. Dofinansowanie w ramach RPO wyniesie 36 mln zł. Termin realizacji tego przedsięwzięcia wyznaczono na okres od 6 listopada br. do 15 grudnia 2019 r.

Przypomnijmy, iż w kwietniu rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego - Marta Paluch, informowała naszą redakcję, że w toku jest postępowanie o wydanie pozwolenia równoprawnego, które prowadzi Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Po wydaniu ww. decyzji oraz nadaniu jej klauzuli ostateczności, planowane jest złożenie wniosku do wojewody śląskiego o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Urzędniczka przypomina jednocześnie, iż ostateczny przebieg obwodnicy został przyjęty po konsultacjach społecznych i jest on, na odcinku Rybarzowic, przesunięty w kierunku drogi S1. Droga będzie posiadała jedną jezdnię o dwóch pasach ruchu szerokości 3,5 m. Wzdłuż obwodnicy będą zlokalizowane drogi dojazdowe do okolicznych pól. Droga w znacznej części swojego przebiegu zostanie zlokalizowana w Rybarzpwicach. Wylot trasy zakończony rondem zaplanowano w pobliżu stacji paliw przy drodze DW 942 w Buczkowicach Rozpoczęcie inwestycji będzie możliwe po uzyskaniu decyzji ZRID oraz wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych.

 dodano: 2017-06-02 | autor: Region
 
 
K@T
Po ile skupują działki?
2017-11-27
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.086 sek.