BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Wpadła złodziejska szajka

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zlikwidowali złodziejską szajkę. Śledczy zatrzymali cztery osoby podejrzane o włamanie, kradzież i paserstwo. Dwaj z nich mają na swoim koncie, m.in. włamanie do mieszkania na bielskiej ul. Gorkiego oraz kradzież elektronarzędzi z jednej z prywatnych posesji. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat za kratami.

Policjanci pracowali nad sprawą włamania, do którego doszło początkiem maja br. w Bielsku-Białej na ul. Gorkiego. Sprawcy włamali się do mieszkania, z którego skradli sprzęt radiowo – telewizyjny o wartości 6 tys. zł. oraz gotówkę w kwocie tys. zł. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem mają dwaj bielszczanie w wieku 19 i 21 lat. Sprawcy zostali zatrzymani. Śledczy szybko ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, którego zatrzymani dopuścili się w ostatnim czasie. Z prywatnej posesji przy ul. Rzecznej skradli dwie piły spalinowe o wartości tys. zł. Obaj mężczyźni są już po zarzutach. Za przestępstwa te grozi im do 10 lat więzienia.

W toku postępowania śledczy ustalili ponadto, że włamywacze przekazali skradzione mienie paserom – 22-letniej kobiecie i jej rówieśnikowi. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, m.in. sprzęt radiowo – telewizyjny w czasie przeszukania lombardów w Czechowicach-Dziedzicach i Andrychowie. Zatrzymali też osoby podejrzane o paserstwo, którym za przestępstwa te grozi teraz do 5 lat więzienia.

O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje wkrótce prokurator.

Źródło: Policja Bielsko-Białadodano: 2017-05-27 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.096 sek.