BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Dwa wypadki z udziałem pieszych

Wczoraj tuż przed 7.00 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Legionów, na oznakowanym przejściu dla pieszych, 35-letni kierujący mitsubishi potrącił 67-letnią kobietą, która weszła pod jadący pojazd. Piesza doznała poważnego urazu głowy. Pogotowie ratunkowe przewiozło ranną do szpitala.

Z kolei w minioną środę około 10.00 w Bielsku-Białej na ul. Warszawskiej, w trakcie manewru cofania, 38-letni kierowca autokaru potrącił 82-letnią pieszą. Kobieta doznała urazu nogi i ogólnych potłuczeń ciała. Po zaopatrzeniu w szpitalu została zwolniona do domu.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Zanim zdecydujemy się na przekroczenie jezdni dokładnie upewnijmy się, że nie nadjeżdża pojazd i możemy bezpiecznie przejść. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu i nagłe wtargnięcie na jezdnię – nawet na pasach – może zakończyć się poważnymi obrażeniami.

Źródło: Policja Bielsko-Biała

 dodano: 2017-05-26 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.092 sek.