BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Doprowadził do kolizji. Miał 2,5 promila

Blisko 2,5 promila alkoholu wykazało badanie 51-letniego kierowcy opla, który doprowadził do kolizji z fiatem, kierowanym przez 43-latkę. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Obowiązywał go orzeczony przez sąd, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany przez sąd. Czeka go bowiem roczny pobyt w zakładzie karnym za wcześniejsze przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w Pisarzowicach na ul. Pańskiej. Kierujący oplem corsą zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z fiatem pandą. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawca został zatrzymany przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Nie posiadał prawa jazdy. Dokument ten zatrzymano mu za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazał się, że mężczyzna ten poszukiwany był przez sąd. Zatrzymany został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższy rok za wcześniejsze przestępstwa. Za obecne czyny – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu, może trafić za kraty na kolejne 2 lata.

Źródło: Policja Bielsko-Białadodano: 2017-05-23 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.085 sek.