BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Pisarz w bibliotece, a potem mecz

Jutro o godz. 17 w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie odbędzie się spotkanie autorskie z polskim prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, reportażystą i  kapitanem Reprezentacji Polskich Pisarzy w piłce nożnej, Zbigniewem Masternakiem.

Masternak zadebiutował w 2000 r.  na łamach "Twórczości" dwoma opowiadaniami z Księstwa. Księgi drugiej – Niech żyje wolność i Posąg Emeryka. W 2006 ukazał się jego debiut książkowy – powieść „Niech żyje wolność” i druga powieść „Chmurołap”. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się w 2008 trzecia powieść Zbigniewa Masternaka – Scyzoryk. Trzy pierwsze księgi Chmurołap, Niech żyje wolność i Scyzoryk, które zostały wydane w jednym tomie w 2011, tworzą wieloczęściowy autobiograficzny cykl „Księstwo”. W 2014 roku ukazała się księga czwarta cyklu „Nędzole” w której podjął się opisania tak ważnego zjawiska jak Polacy na emigracji zarobkowej w Europie. Jego powieści i opowiadania tłumaczono na język wietnamski, mongolski, bułgarski, macedoński, ukraiński, niemiecki i włoski.

Wybrane książki:

Księstwo. Księga druga

Niech żyje wolność

Chmurołap

Księstwo. Trylogia młodzieńcza

Co piłka robi z człowiekiem? Młodość, futbol i literatura – antologia, współautor

Nędzole

Błoto dla zuchwałych, czyli nie tylko Harry był brudny. Reportaż

Ekranizacje:

W 2010 jesienią reżyser Andrzej Barański zrealizował film Księstwo na podstawie trzech debiutanckich powieści Masternaka: Chmurołap, Niech żyje wolność, Scyzoryk. Polska premiera filmu odbyła się 9 czerwca 2011 podczas 36 FPFF w Gdyni, w sekcji Panorama Polskiego Kina. Premiera światowa odbyła się 4 lipca 2011 podczas 46. MFF w Karlovych Varach – film pokazano w konkursie głównym.

Kolejnego dnia odbędzie się mecz pomiędzy pisarzami i bestwińskimi samorządowcami. Szczegóły na ząłaczonym plakacie.dodano: 2017-05-11 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.093 sek.