BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Bieg dla Wojtka w Bujakowie

Bujaków, niewielka wieś położona na północnym skłonie Beskidu Małego, przeżywa swoją historię trochę w zaciszu, z dala od głównych wydarzeń politycznych, trochę przypominając samotną osadę galijską z komiksu Gall Asterix. I właśnie w tej miejscowości, zainspirowani duchowością ks. Proboszcza Stanisława Kobiałki, mieszkańcy dokonują wspaniałych rzeczy: od Pikniku Parafialnego począwszy poprzez Jarmark Bożonarodzeniowy do aktów solidarności w obliczu cudzego nieszczęścia.

Najświeższym przykładem mobilizacji Bujakowskiej społeczności jest inicjatywa pomocy choremu dziecku: Wojtek Filarski ma 9 lat, 14 maja bieżącego roku ma przystąpić do I Komunii Świętej. Niestety w lutym tego roku on i jego rodzina zostali poddani bardzo ciężkiej próbie. U Wojtka zdiagnozowano guza mózgu – rdzeniaka zarodkowego w najzłośliwszej postaci. Błyskawiczna operacja, cykle chemioterapii, kosztowne leczenie i nadzieja, że 14 maja wraz z innymi dziećmi Wojtek przystąpi do „Stołu Pańskiego”.

Aby pomóc Wojtkowi i jego rodzinie w kosztownym leczeniu, parafianie pod przewodnictwem ks. Stanisława Kobiałki postanowili przy okazji Pikniku Parafialnego św. Urbana, zorganizować bieg charytatywny pod nazwą „Bieg dla Wojtka”. Całkowity dochód  z biegu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Wojtusia.

Bieg wystartuje 21 maja 2017 r. o godz. 10:00 z parkingu przy kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Bujakowie. Bieg odbędzie się po drogach gruntowych i asfaltowych na dwóch dystansach: dla bardziej wymagających na dystansie ok. 6 km i dla rodzin z dziećmi na dystansie 2,5 km. Dopuszcza się możliwość pokonania tras w dowolnym stylu: bieg, marsz, Nordic Walking, z tym, że biegacze wystartują jako pierwsi.

Ponieważ bieg z założenia ma charytatywny cel, nie będzie on wyłącznie związany z rywalizacją. Organizatorzy chcą przekazać jak najwięcej dobrej energii, tak potrzebnej Wojtusiowi. Bieg poprowadzi pani Barbara Talik – Góral. Szczegóły dotyczące Biegu można znaleźć klikając tutaj.

 

 dodano: 2017-05-11 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.094 sek.